1000 dní od úniku tajného seznamu. Jak dopadly vysněné posily Slavie a kde jsou dnes?

Egypťan Trezeguet byl pro trenéry Slavie prioritou. Následovala hořká přestupová sága, červenobílý dres nakonec šikovný záložník nikdy neoblékl.
13. Jan Matoušek. Seznam uzavíral na třinácté pozici tehdejší útočník Příbrami, považovaný za jeden z největších talentů českého fotbalu. Jen den po Tvrdíkově tweetu skutečně do Slavie přestoupil, ale moc toho v červenobílém dresu neodehrál. Hostoval v Příbrami i v Jablonci, momentálně má brzy 23letého forvarda půjčeného Liberec.
12. Nemanja Radonjič (v bílém). Srbského křídelníka z CZ Bělehrad ulovila v témže srpnu 2018 Marseille, zaplatila za něj 14 milionů eur (asi 360 milionů korun). V Olympique se prosadil do základu, letos v únoru odešel hostovat do Herthy Berlín.
11. Pascal Köpke (vlevo). Po svém otci, slavném německém brankáři, se nyní pětadvacetiletý fotbalista nepotatil, postavil se totiž do útoku. V létě 2018 se stal hráčem Herthy Berlín, ale v následujících letech v bundeslize při jedenácti startech minutově jen paběrkoval. Před touto sezonou odešel do druholigového Norimberka, v listopadu musel s těžkým zraněním kolene na operaci a od té doby nehraje.
10. Benjamin Tetteh. Ghanský útočník Bohemians byl v hledáčku Slavie, nebyl pro ni ale prioritou a skončil u odvěké konkurence. Hned na podzim 2018 byl nejlepším střelcem Sparty, ale pak začal uvadat, spokojenost nepanovala ani s jeho přístupem. Před touto sezonu zamířil na hostování do tureckého Malatyasporu, ve 29 zápasech za něj nastřílel pět gólů.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 4. 5. 2021 7:22
Byl to tehdy velký rozruch. Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík pověsil 8. srpna 2018 na Twitter zprávu a připojil fotografii ze sezení vedení s koučem Jindřichem Trpišovským. Neuvědomil si, že se v pozadí skví na tabuli seznam posil, o které měli trenéři zájem. Od úniku pikantního soupisu dnes uběhlo přesně 1000 dní. Kdo do Edenu skutečně přišel a jak jsou na tom vyhlédnutí hráči dnes?
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy