Masopust bere lekce od profesora Coufala. Dívám se na něj i teď ve West Hamu, přiznal

Sport Sport
9. 11. 2020 6:19
Znovu na pozici pravého obránce nastoupil fotbalista Slavie Lukáš Masopust při nedělním utkání Fortuna:Ligy, v němž přispěl k výhře 1:0 nad Mladou Boleslaví.
Lukáš Masopust v dresu Slavie
Lukáš Masopust v dresu Slavie | Foto: Reuters

Na pravý kraj defenzivní linie se přesunul ze zálohy po odchodu Vladimíra Coufala do anglického West Hamu. "Musím říct, že mi ohromně pomohl Vláďa Coufal," zmiňuje Masopust právě svého předchůdce na postu pravého obránce.

"Když jsem koukal na nějaké jeho sestřihy nebo teď sledoval jeho zápas za West Ham, tak jsem si od něj hodně vzal, co se týče nabírání hráčů. To by mohl vyučovat," posílá na dálku díky svému fotbalovému profesorovi.

S plněním povinností směrem dozadu ale nemá Masopust žádné velké problémy, defenzivní práce mu nevadí. "Obecně mám bránění v krvi. Beru se za poctivého hráče, trenéři to po mě vždy chtěli," vysvětluje 27letý fotbalista. "Takže se s tím sžívám dobře," ubezpečuje.

"Jsme jeden tým, a pokud je někde potřeba vypomoci, tak to každý rád udělá. Kluci mi tam hodně pomáhají. Dobře spolu komunikujeme, hodně na mě mluví," chválí si podporu parťáků v červenobílých dresech. Zatím neví, jestli už se v obraně usadí natrvalo. "Stále se cítím asi spíš jako záložník, ale všechno je samozřejmě na trenérech," vysvětluje.

Jeho tým rozhodl zápas s Mladou Boleslaví v sedmé minutě, kdy se trefil Peter Olayinka. "Hlavně v první půli jsme měli dobré šance, skvělé kombinace. Ve druhé půli už bylo trochu vidět, že máme v nohách čtvrteční zápas. Už naše hra nebyla tak přesná, ale týmovostí jsme to zvládli a uhráli vítězství 1:0," libuje si rodák z Božejova.

I když Slavia držela jen nejtěsnější náskok, o tři body se Masopust nebál. "Šance na druhý gól jsme měli. Je velká škoda, že jsme nedokázali zvýšit třeba ještě do poločasu, protože jsme mohli dohrávat více v klidu. Ale nestrachoval jsem se. Dozadu jsme hráli výborně. Byl to odpovědný týmový výkon a klukům jsem věřil," podotýká.

Teď je rád, že přichází reprezentační přestávka. První liga se sice rozběhla po měsíční koronavirové přestávce, ale Slavia v pauze odehrála tři těžká utkání Evropské ligy.

"Měli jsme teď tři hodně náročné zápasy. Takže některým klukům, které nečeká reprezentační sraz, to určitě bodne, že si odpočinou," říká Masopust. Jeho se ale volno netýká. "Někteří včetně mě jedeme na sraz. Já se těším, potkám se tam s kluky, kteří ze Slavie odešli nebo jsme s nimi hrál někde dřív. Navíc nás čekají tři skvělé zápasy," připomíná klání s Německem, Izraelem a Slovenskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy