Češi překvapili: Fotbalisté senzačně vyhráli v Německu

8. 9. 2009 21:51
Německo U21 - ČR U21 1:2
Jakub Dovalil, trenér české jedenadvacítky
Jakub Dovalil, trenér české jedenadvacítky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Wiesbaden - Česká fotbalová reprezentace do jedenadvaceti let potvrdila parádní start do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy úterním vítězstvím na půdě obhájců titulu z Německa 2:1.

Obě české branky vstřelil ve Wiesbadenu brněnský Michael Rabušic. Poprvé se prosadil v jedenadvacáté minutě, podruhé se trefil dvacet minut před koncem, když proměnil penaltu po faulu Celozziho na Hlouška.

Faulující hráč dostal za zákrok červenou kartu a Češi si v přesile vítězství uhlídali.

Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila vyhráli i čtvrtý zápas v páté kvalifikační skupině.

Čeští mladíci opět úspěšní. Porazili Severní Irsko 2:0
Čeští mladíci zvládli ostrý test. Z Islandu vezou výhru

Němci coby poslední evropští šampioni do devatenácti i jedenadvaceti let šli do zápasu jako velcí favorité.

Ze začátku také přehrávali Čechy ve středu pole. Hosté ztráceli míče, ale obrana dokázala německá nájezdy ustát a soupeře do šancí nepustit.

Po dvaceti minutách však přišel nečekaný český úder.

Po rychlém autovém vhazování se Hloušek prodral k šestnáctce a parádní přihrávkou na malé vápno vybídl Rabušice k zakončení.  A brněnský kanonýr skluzem mezi dvěma stopery uklidil míč za záda gólmana Sippela.

Němce inkasovaný gól rozhodil a čeští hráči na chvíli kontrolovali hru.

Po půlhodině  se ale málem prosadili Němci.  Odvrátili český roh, z následného protiútoku se dostali do přečíslení a brankář Vaclík musel vytáhnout skvělý zákrok proti Boatengovi.

Vzápětí musel vítkovický gólman konečky prstů nadzvednout nad břevno nebezpečnou ránu Nakiho.

Němce dorazila penalta

Stadion ve Wiesbadenu ještě jednou roztleskal rychlý únik domácího mužstva. To ve 37. minutě zakončil bleskový únik po rychlé kombinaci Schieber, ale velkou šanci neporměnil.

Němci po šancích hodně ožili a zejména důsledným presinkem dělali českému týmu problémy.

I po přestávce začali Němci aktivněji, jenže solidní šanci znovu spálil Naki.

Německý tlak z úvodu druhé půle přerušil Hloušek parádní technickou střelou, kterou vyrazil na roh brankář Sippel.

Češi se spoléhali na rychlé brejky a po jednom z nich se dočkali i druhého gólu.

Celozzi totiž zatáhl v šestnáctce za trenýrky unikajícího Hlouška. Rozhodčí faulujícího hráče vyloučil a následný pokutový kop proměnil suverénně Rabušic.

Oslabení Němci se nevzdávali. Ale snížení se dočkali až ve druhé minutě nastavení. Gecov fauloval ve vápně Sama a Hummels z penalty upravil na 1:2.

Česká republika suverénně vede skupinu s dvanácti body. Na druhé Němce se po vítěztsví 6:2 v Severním Irsku dostáhli Islanďané.

Tým Jakuba Dovalila se tak hodně přiblížil baráži, kam postoupí vítězové deseti kvalifikačních skupin a nejlepší čtyři týmy na druhých místech.

Kvalifikace ME fotbalistů do 21 let:

Německo - Česká republika 1:2 (0:1)
90.+2 Hummels z pen. - 21. a 70. z pen. Rabušic. Rozhodčí: Attwell - Matadar, Collin (všichni Angl.). ŽK: Schwaab, Naki, Bastians - Lecjaks, Čelůstka. ČK: 69. Celozzi. Diváci: 4089.
Německo: Sippel - Celozzi, Höwedes, Hummels, Bastians - J. Boateng, Pezzoni (60. Schindler) - Schwaab (35. Sam), Kroos (72. Badstuber), Naki - Schieber. Trenér: Adrion.
ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks (88. Heidenreich) - Vácha, Mareček, Gecov, Dočkal (82. Zeman) - Hloušek, Rabušic (75. Vošahlík). Trenér: Dovalil.

Severní Irsko - Island 2:6 (0:4)
Branky: 58. a 76. Magennis - 32. a 57. Gudmundsson, 44. a 64. Gislason, 16. Vidarsson z pen., 42. Finnbogason.