Čeští mladíci opět úspěšní. Porazili Severní Irsko 2:0

4. 9. 2009 21:58
ČR - Severní Irsko 2:0 (0:0)
Jakub Dovalil - reprezentační trenér českých fotbalistů na ME do 19 let.
Jakub Dovalil - reprezentační trenér českých fotbalistů na ME do 19 let. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Jablonec - Fotbalisté české jedenadvacítky zvítězili i ve svém třetím kvalifikačním zápase na ME, když porazili v pátečních večerních hodinách v Jablonci výběr Severního Irska 2:0.

O obě branky se postarali jinak kmenoví hráči Liberce, a sice Marcel Gecov a Bořek Dočkal.

Byli to však hosté, kteří vstoupili do utkání aktivněji, a díky obětavému pressingu se tak dostali i jako první do výrazné šance. V deváté minutě prověřil pozornost brankáře Vaclíka Magennis, ovšem vítkovický mladík jeho střelu bez vážnějších komplikací zneškodnil.

To akce českého výběru táhl zejména agilní Adam Hloušek. Jeho centr z osmnácté minuty však Vošahlík nezakončil přesně a po  jeho další přihrávce po půl hodině hry napálil pro změnu Valenta míč jen do břevna.

Bývalý hráč Jablonce mohl sám rozvlnit síť za gólmanem Carsonem na začátku druhé půle, ale ani on nedokázal svého protivníka v brance překonat.

O chvíli později proto mohlo udeřit na druhé straně. Při závaru v pokutovém území se jeden z českých mladíků dopustil nedovoleného zákroku a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se nakonec postavil Duffy, jehož střelu doprostřed brány ovšem Vaclík vyrazil.

Momenty českých lvíčat nakonec přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve poslal po chybné rozehrávce Laffertyho domácí celek do vedení nekompromisní ranou Marcel Gecov a o vzápětí pak přidal druhý pojišťující gól i jeho spoluhráč z Liberce Bořek Dočkal.