Čech zaslouží kritiku, gól byla jeho chyba, píší v Americe

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 9. 2014 9:35
Americká média se po přátelském zápase s českým týmem pustila do Petra Čecha, který podle nich zavinil první gól.
Petr Čech v zápase s Američany
Petr Čech v zápase s Američany | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Cesta za vysněným semifinále na mistrovství světa 2018 začala. To jsou nejčastější titulky amerických médií po středeční výhře 1:0 jejich reprezentantů nad Českou republikou.

Trenér Jürgen Klinsmann totiž po úspěšném vystoupení na šampionátu v Brazílii vyhlásil za cíl, být za čtyři roky v Rusku mezi poslední čtyřkou.

"Pokud toho máme dosáhnout, žádný ze zápasů nesmí být promarněn, proto dal Klinsmann správě prostor mladíkům, kteří v Rusku mohou být oporami," píše americký deník USA Today.

Ten se také pozastavuje nad tím, že jen díky Rimandovi v druhé půli Češi zápas nesrovnali. "Rimando předvedl několik spektakulárních zákroků a zachránil tak výhru, Klinsmanna takové chyby v obraně nemohly potěšit," stojí v deníku.

"Rimando se svým výkonem udržel v debatě, kdo bude pro příští rok gólmanskou jedničkou USA," uvádí Bleacher Report.

"Darida byl obsazený"

Největší prostor dostal v amerických médiích jediný gól zápasu a za mořem mají jasno, to Petr Čech udělal zásadní chybu. "Diskerud využil opravdu špatného výhozu českého brankáře a obral Daridu o balón," popsalo situaci USA Today.

Web Bleacher Report je ještě důraznější. "Spousta lidí asi vyčinila Vladimíru Daridovi, že zavinil rozhodující gól zápasu, ale hlavní kritiku si zaslouží Petr Čech. To on vyhodil míč hráči, který byl Diskerudem obsazený," uvádí sportovní web.

Američané ale výhru 1:0 nad českým týmem nepřeceňují. "Je to jen začátek, ne konečný produkt. Klinsmann má čtyři roky na to, aby vytvořil tým, který na MS uhraje semifinále, nebo nic," dodal USA Today.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy