Čech vychytal West Bromwich, oba góly Arsenalu dal Sánchez

21. 4. 2016 22:45
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v dohrávaném utkání 30. kola anglické ligy West Bromwich 2:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Manchester City.
Petr Čech vychytal v Premier League další nulu.
Petr Čech vychytal v Premier League další nulu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v dohrávaném utkání 30. kola anglické ligy West Bromwich 2:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Manchester City. Oba góly dal Alexis Sánchez. Třetí příčka vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů a Arsenal na ní má před Citizens čtyři kola před koncem dvoubodový náskok.

Chilan Sánchez v posledních čtyřech zápasech skóroval pětkrát. V šesté minutě se trefil střelou z 20 metrů, před poločasem překonal Fostera z trestného kopu. Několik šancí zvýšit měl Özil, jednou po jeho střele odvrátili míč z brankové čáry obránci, v druhé půli ho Foster vychytal.

West Bromwich byl nejblíž ke gólu v 29. minutě, kdy stoper McAuley hlavičkoval po rohovém kopu do břevna. V 72. minutě míč po dalším rohu propadl až k Rondónovi, ale ten u tyče nedokázal zaváhání bránících hráčů využít.

Čech se v neděli vrátil do branky poprvé od březnového zranění, ale Arsenal pouze remizoval 1:1 v londýnském derby s Crystal Palace a český gólman musel po vyrovnávacím gólu Bolasieho čelit kritickým hlasům. Předtím Kanonýři remizovali i s West Hamem, až na třetí pokus dokázali zvítězit. Bodovali pošesté za sebou.