Čech vychytal West Bromwich, oba góly Arsenalu dal Sánchez

21. 4. 2016 22:45
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v dohrávaném utkání 30. kola anglické ligy West Bromwich 2:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Manchester City.
Petr Čech vychytal v Premier League další nulu.
Petr Čech vychytal v Premier League další nulu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v dohrávaném utkání 30. kola anglické ligy West Bromwich 2:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Manchester City. Oba góly dal Alexis Sánchez. Třetí příčka vynese svému držiteli přímý postup do Ligy mistrů a Arsenal na ní má před Citizens čtyři kola před koncem dvoubodový náskok.

Chilan Sánchez v posledních čtyřech zápasech skóroval pětkrát. V šesté minutě se trefil střelou z 20 metrů, před poločasem překonal Fostera z trestného kopu. Několik šancí zvýšit měl Özil, jednou po jeho střele odvrátili míč z brankové čáry obránci, v druhé půli ho Foster vychytal.

West Bromwich byl nejblíž ke gólu v 29. minutě, kdy stoper McAuley hlavičkoval po rohovém kopu do břevna. V 72. minutě míč po dalším rohu propadl až k Rondónovi, ale ten u tyče nedokázal zaváhání bránících hráčů využít.

Čech se v neděli vrátil do branky poprvé od březnového zranění, ale Arsenal pouze remizoval 1:1 v londýnském derby s Crystal Palace a český gólman musel po vyrovnávacím gólu Bolasieho čelit kritickým hlasům. Předtím Kanonýři remizovali i s West Hamem, až na třetí pokus dokázali zvítězit. Bodovali pošesté za sebou.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Arsenal - West Bromwich 2:0 (6. a 38. Sánchez).

před 26 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.