Čech trénoval s maskou naplno, v pořádku je i Baroš

Jaroslav Šindelář Aleš Vávra Jaroslav Šindelář, Aleš Vávra
9. 11. 2011 19:15
Česká reprezentace absolvovala trénink na Strahově
Takhle nastoupí? Maska a helma mohou z Čecha udělat Batmana
Takhle nastoupí? Maska a helma mohou z Čecha udělat Batmana | Foto: Aktuálně.cz, Petr Čech - Facebook

Praha - Brankář české fotbalové reprezentace absolvoval se speciální maskou chránící jeho zlomený nos podvečerní trénink na Strahově.

Trénoval naplno a jeho start v páteční baráži proti Černé Hoře vypadá o něco optimističtěji. Rozhodnuto ovšem ještě zdaleka není.

"Trénoval v podobném objemu jako jeho kolegové Laštůvka s Drobným," uvedl mluvčí týmu Jaroslav Kolář. Sám gólman londýnské Chelsea ovšem nechtěl dělat po tréninku unáhlené závěry.

Situace ale každopádně vypadá o poznání nadějněji než o víkendu, kdy lékaři nejprve rovnali Čechovi kůstky v nose přímo na trávníku a poté mu zakázali letět na pondělní sraz národního týmu.

"Kdyby se hrál zápas dnes, nechytal bych. Ale máme před sebou dva a půl dne," popsal ještě ve středu dopoledne Čech své pocity.

Čtěte také:

 • To je maska pro Petra Čecha. Přehled batmanů fotbalu
 • Češi jdou na Černou Horu, lístky ještě jsou!
 • Petržela oponuje Vrbovi: Nejsme stroje, odpočinek chybí
 • "V žádném případě bych do toho nešel, kdybych nebyl připraven alespoň na devadesát procent. Na to jsou to moc důležité zápasy," prohlásil Čech.

  Foto: Ondřej Besperát

  Maska, s níž by eventuálně mohl nastoupit do zápasu a která by doplnila už jeho tradiční helmu, je vyrobena. Vznikla na klinice v Miláně a je sestavena z karbonových vláken.

  "Zkoušel jsem ji při lehčím tréninku, jak vidím do úhlů a neměl jsem problémy. Vyzkouším ji i dnes a pak budu chytřejší," uvedl Čech.

  Ještě dřív než si ji vyzkouší na tréninku, hodlá se vyspat. "Na to se těším ze všeho nejvíc. Cestování do Itálie a dnes mi dalo zabrat více, než kdybych naplno trénoval," zlobil se naoko Čech.

  Brankářská opora ale účast v zápase nevzdává. "Podle toho, jak jsem ho viděl, když přišel mezi nás, si myslím, že Petr spíše bude chytat," řekl Aktuálně.cz Petr Jiráček, plzeňský záložník (on-line rozhovor s Jiráčkem čtěte ZDE).

  V pořádku se zdá být po odpoledním tréninku také Milan Baroš. "Už trénoval s týmem, na závěr si ještě přidával s kondičním trenérem," informoval mluvčí Kolář.

   

  Právě se děje

  před 16 minutami

  Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

  Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

  Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

  Zdroj: ČTK
  Aktualizováno před 28 minutami

  Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

  Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

  Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

  Zdroj: ČTK
  Další zprávy