Jiráček on-line: Bez Čecha či Baroše by to bylo horší

Sport Sport
9. 11. 2011 13:44
Reprezentační záložník v rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz

Praha - Ještě před rokem neměl jisté místo v základní sestavě fotbalistů Plzně, nyní se však o českého reprezentanta Petra Jiráčka zajímají evropské velkokluby a je dost možné, že už v zimním přestupovém období do jednoho z nich přestoupí.

V těchto dnech však na pětadvacetiletého záložníka spoléhá reprezentační trenér Michal Bílek, v pátek a v úterý totiž národní tým čekají barážová utkání o Euro 2012 proti Černé Hoře.

O baráži čtěte také:

 • To je maska pro Petra Čecha. Přehled batmanů fotbalu
 • Češi jdou na Černou Horu, lístky ještě jsou!
 • Petržela oponuje Vrbovi: Nejsme stroje, odpočinek chybí
 • Na vaše otázky Petr Jiráček právě odpovídal z Hotelu Praha, který si českým tým zvolil jako dočasné útočiště.

   

  Právě se děje

  před 6 hodinami

  Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

  Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

  Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

  Zdroj: ČTK
  před 7 hodinami

  Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

  Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

  Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

  "Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

  Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

  před 8 hodinami

  Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

  Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

  De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

  Další zprávy