Čech: Chceme pro Mourinha vyhrát Superpohár i Ligu mistrů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 8. 2013 13:30
Po jeho návratu José Mourinha do Chelsea Petr Čech věří, že se týmu podaří vyhrát další evropskou trofej, což se mu pod Mourinhem za jeho více než tříletého působení na lavičce Chelsea nepovedlo.
Petr Čech přiznal, že udělá všechno pro to, aby José Mourinho získal svou první evropskou trofej s Chelsea.
Petr Čech přiznal, že udělá všechno pro to, aby José Mourinho získal svou první evropskou trofej s Chelsea. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Jako jeden z mála ze současného kádru fotbalistů Chelsea si Petr Čech pamatuje první trenérskou etapu José Mourinha u týmu.

Po jeho návratu do Chelsea český reprezentační brankář věří, že se týmu podaří vyhrát další evropskou trofej, což se mu pod Mourinhem za jeho více než tříletého působení na lavičce Chelsea nepovedlo.

"José ví, co si o něm myslíme. Pod ním jsme dosáhli velkých výsledků a věřím, že budeme stejně úspěšní, jako když tu byl poprvé," uvedl Čech na tiskové konferenci před pátečním Superpohárem UEFA proti Bayernu Mnichov.

"Navíc teď máme motivaci o to větší, protože jsme s ním nehráli finále Ligy mistrů, nikdy nevyhrál Superpohár, to je náš další cíl," doplnil s tím, že hlavním cílem klubu je zvítězit v Premier League, kterou Mourinho s Chelsea vyhrál v letech 2005 a 2006.

"Nikdo naši výhru nečeká ani teď" 

Čech však přiznal, že hlavním cílem týmu je po roce opět porazit Bayern. Chelsea v roce 2012 vyhrála poprvé v historii Ligu mistrů, když ve finále vyhrála právě v Mnichově díky lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu.

"V roce 2012 nikdo nečekal, že vyhrajeme, zvlášť ve finále na hřišti soupeře, nikdo ani nečekal, že vyhrajeme hned ve své premiéře v soutěži Evropskou ligu," upozornil na letošní triumf, který je do Superpoháru kvalifikoval.

"Je jedno, jestli vyhrajeme po 90 minutách nebo až na penalty. Pro nás je důležité zvednout pohár nad hlavu," dodal Čech k faktu, že ve zmíněném finále Ligy mistrů proti Bayernu zneškodnil tři penalty.

Kvůli úspěšnému startu do sezony se proto celý tým koncentruje jen na páteční zápas. 

"Na to, abych někomu ukazoval Prahu, čas nebude, přijeli jsme sem vyhrát zápas, ne si prohlížet Prahu," přiznal Čech.

"Je to zvláštní pocit hrát znova v Praze, hlavně tím, že hraju poprvé na neutrálním hřišti. Mluvil jsem už s kluky z reprezentačního týmu, budou nám fandit. Ideální pro mě je, že v Praze zůstávám na sraz reprezentace," dodal s tím, že se v pondělí připojí k týmu před zápasy s Arménií a v Itálii.

Schürrle: Bayernu jsem loni fandil 

Hodně zvláštní bude zápas pro křídelníka Chelsea a německé reprezentace André Schürrleho, který do londýnského klubu přišel v létě z Leverkusenu. Je to totiž poprvé, co s Chelsea narazí na německý tým.

"Velmi se na zápas těším, většinu hráčů Bayernu znám z reprezentace, například s Mariem Götzem jsme si psali, protože je můj velmi dobrý kamarád, nijak jsme se ale mezi sebou nehecovali," uvedl Schürrle.

Na loňský zápas obou týmů si vzpomíná a přiznal, že ho výhra Chelsea velmi zaskočila.

"Tehdy jsem samozřejmě fandil Bayernu a všichni jsme byli zaskočení, že nevyhráli, zvlášť když hráli doma. Nyní ale doufám, že se bude stejná situace jako loni opakovat. Chceme ten pohár opět získat pro sebe."

V záloze Chelsea je v současnosti velký přetlak, což však Schürrleho nijak neznervózňuje. 

"Máme před sebou hodně zápasů, hrajeme hodně soutěží, proto je pro nás velmi dobré, že máme tak početný kádr," dodal.

Můller: Účty s Chelsea nejsou sečteny 

Naopak velmi trpké vzpomínky na loňské měření sil mají hráči Bayernu, nejvíce asi Thomas Müller, jehož úvodní gól v 82. minutě nakonec na výhru nestačil.

"Účty nejsou s Chelsea sečteny. V celé řadě věcí jsme se ale oproti tomu zápasu poučili a jsme zkušenější. Pro nás je teď velký cíl tuto soutěž poprvé v historii klubu vyhrát a Chelsea porážku vrátit," přeje si ofenzivní záložník Bayernu.

"Dobře si pamatujeme, co nám loni Petr Čech provedl. Byl to velmi zvláštní zápas, kopala se spousta penalt a Petr nám tři chytil, čímž prokázal, jak dobrý je brankář. Bylo by pro nás velmi těžké, kdyby o vítězi opět rozhodovaly pokutové kopy. V poslední době se nám v nich vůbec nedaří," doplnil Müller.

I když tuší, že právě kvůli Čechovi se neutrální čeští fanoušci přikloní na stranu Chelsea, věří, že velkou podporu bude mít i jeho tým.

"Pochybuji o tom, že tu zítra budou prázdná místa. Těším se na vyprodaný stadion, a i když většina českých fanoušků bude fandit Chelsea, my se je pokusíme přesvědčit svou hrou," uvedl Müller.

Lahm: Je jasné jen to, že nebudu chytat

Kapitán týmu a německé reprezentace Philipp Lahm, jak Bayernu pod novým trenérem Pepem Guardiolou vyšla příprava i úvod sezony. 

"Nálada v týmu je dobrá, v Bundeslize jsme začali dobře. Nikdy jsme tento zápas nevyhráli, a proto se to pokusíme v pátek změnit," věří Lahm.

Jistý si není naopak tím, na kterém postu bude hrát, protože jej Guardiola vyzkoušel vedle tradičního postu na kraji obrany už i v záloze.

"Je vyloučené jen to, že budu hrát v brance. Všechny další pozice jsou otevřené. A vůbec bych se nezlobil, kdybych hrál v záloze," přiznal.

"Víme, že máme velmi širokou sestavu, pro nás je hodně důležité mít na výběr, protože hrajeme tři soutěže najednou a ještě k tomu máme hodně hráčů, kteří hrají v reprezentaci," dodal Lahm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy