Brankář londýnské Chelsea, se kterou vybojoval vítězství v prestižním Anglickém poháru, přikládá duelu ve Walesu velkou důležitost.
"Jsme na postupové pozici, Irové sice mají o zápas víc, ale dotáhli se na nás, takže nesmíme zaváhat. Výhra ve Walesu by byla i z psychického hlediska velmi důležitá. Věřím, že zápas s Walesem bude to nejlepší zakončení sezony a my získáme tři body," přál si český brankář.
- Kariéra Karla Poborského končí. Děkujeme
Rekordmana v počtu startů v české fotbalové reprezentaci Karla Poborského čeká poslední zápas na vrcholové úrovni. - Sparta hraje o titul, Liberec doufá v zázrak
Poslední kolo české fotbalové ligy rozhodne o mistrovském titulu. Jednoznačným favoritem zůstává Sparta, Liberci nezbývá než doufat v její zaváhání.
Sám je prý zvědavý, jak na mužstvo zapůsobí výměna hotelu Praha, kde byli hráči ubytováni do noční aféry s porušením životosprávy, za areál v jabloneckých Břízkách.
"Já ale myslím, že co se týče hotelu, kde zůstaneme dva dny, to není až tak důležité. Navíc Břízky známe, protože tam zůstáváme, když hrajeme v Liberci nebo Jablonci," uvažoval český brankář.
O hledání nového azylu ho prý telefonicky informoval i trenér Karel Brückner. "Bavili jsme se ale hlavně o tom, co se týká srazu. O aféře samotné jsme už nemluvili," prohlásil Čech.
- Boleslav uvidí klíčovou bitvu o poháry - čtěte ZDE
O ní prý padlo už dost slov během minulého reprezentačního srazu, klíčoví hráči navíc po zápase s Kyprem absolvovali schůzku s Brücknerem.
"Když jsme se vrátili z Liberce do Prahy, sedli jsme si s trenérem. Každý si řekl své; chtěl vědět náš názor, jestli má rezignovat," přiblížil dění po nevydařeném utkání s Kyprem.
"Rozhodnutí bylo jen na něm a na svazu a všichni jsme rádi, že zůstává. Ty výsledky za pět let dokazují, že tým má kvalitu. A pokud postoupíme na mistrovství Evropy, dokážeme, že to nejsou jen slova," dodal Čech.
Minulý víkend se Čech rozloučil se spoluhráči z Chelsea a následný volný týden využil především k odpočinku. Do Čech pak dorazil v neděli, kdy navštívil rodiče v Plzni.
"Přes týden jsem se byl proběhnout a pak v posilovně. Jen jsem se lehce udržoval. Odpočinek byl důležitý, za ten týden jsem načerpal energie dost," řekl na pondělní tiskové konferenci Čech.