Bývalý reprezentant Pospěch podepsal v druholigové Opavě

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 6. 2014 11:09
Obránce Zdeněk Pospěch podepsal v druholigové Opavě smlouvu na tři roky.
Zdeněk Pospěch se vrátil do rodné Opavy, která se v uplynulé sezoně vrátila do 2. ligy
Zdeněk Pospěch se vrátil do rodné Opavy, která se v uplynulé sezoně vrátila do 2. ligy | Foto: Sport

Opava - Jak slíbil, tak udělal. Pětatřicetiletý obránce Zdeněk Pospěch se vrátil do druholigové Opavy, s níž podepsal tříletý kontrakt.

"Zdeněk Pospěch je opavskou ikonou a jsme velmi rádi, že se vrací," řekl na úterní tiskové konferenci předseda představenstva Slezského FC Marek Hájek, jenž doufá, že by zkušený bek mohl týmu výhledově pomoci i k postupu do nejvyšší soutěže.

"Zdeňka lákaly i další kluby, on však dodržel slovo, které nám dal. Velice si jeho přístupu vážíme a chceme mu za to poděkovat," doplnil jej generální manažer Alois Grussmann a po podpisu smlouvy předal Pospěchovi dres s číslem 3.

Opavský rodák v místním klubu s velkým fotbalem začínal. V roce 2001 jej přes několik hostování koupil Baník Ostrava, odkud se vyšvihl do Sparty, reprezentace i zahraničních angažmá v dánské Kodani a bundesligové Mohuči.

Přestože v Mohuči patřil mezi opory, rozhodl se z rodinných důvodů po uplynulé sezoně pro návrat domů. Měl nabídky mj. z Ostravy, vybral si však mateřský klub, jemuž se povedl rychlý návrat po Fotbalové národní ligy.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 59 minutami

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy