Bude to vyrovnané, větší před Plovdivem Svědík. Slovácko je v pohárech po 18 letech

ČTK ČTK
21. 7. 2021 20:17
Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík očekává hodně vyrovnaný dvojzápas 2. předkola Evropské konferenční ligy s Lokomotivem Plovdiv. Předpokládá, že úvodní čtvrteční duel na hřišti bulharského vicemistra bude opatrný kvůli tomu, že se týmy neznají.
Martin Svědík
Martin Svědík | Foto: Milan Kammermayer

"V prvním zápase se nemusí rozhodnout. Myslím si, že hlavně první utkání bude oťukávání, celky se neznají. Z počátku to bude opatrné. Pokud chcete jít dál, musíte zvládnout obě utkání. Venkovní vítězství by bylo pěkné, ale nic by jím nebylo vyřešené. Je to dvojutkání, které má svoje specifika," řekl Svědík na on-line tiskové konferenci.

"O nás je známé, že každé utkání chceme vyhrát. Myslím si, že i vzhledem ke koeficientu naší země je důležité, abychom bodovali," uvedl sedmačtyřicetiletý bývalý hráč Ostravy, Olomouce, Příbrami a Lázní Bohdaneč.

Mužstvo z Uherského Hradiště dosud ve velkých pohárových soutěžích nestartovalo, pouze v letech 2001 až 2003 odehrálo 14 zápasů v již neexistujícím letním Poháru Intertoto. Evropskou scénu Svědík okusil jako kouč Mladé Boleslavi. "Vím, o co jde. Já i celý tým se těšíme. Doufáme, že jsme dobře připravení," konstatoval pardubický rodák.

Spoléhat bude i na zkušené hráče, kapitána a stopera Michala Kadlece a záložníka Milana Petrželu, jehož start v prvním zápase je nejistý. "Není to jen o nich. Je to o týmovém výkonu, máme to tak nastavené. Pravda je, že tito dva hráči jsou základním stavebním kamenem naší osy, od nich se týmový výkon odráží, ale sázíme a jsme závislí na celém týmu," prohlásil Svědík.

Lokomotiv v moderní éře evropských pohárů nikdy nepostoupil z kvalifikace do hlavní fáze. "Plovdiv má ve svém středu víc kvalitních fotbalistů, na které je třeba dát si pozor. Jmenovitě bych neříkal. Hlavně v ofenzivě mají dostatečný počet velice kvalitních hráčů," řekl Svědík, jehož svěřenci v minulé sezoně čtvrtou příčkou v lize dosáhli na nejlepší umístění v klubové historii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stanjura prověří postup Finanční správy v reklamní větvi Čapího hnízda

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prověří postup Finanční správy v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. V pátek řekl, že bude zkoumat, zda nedošlo k pochybení a připomněl, že kauza ještě není uzavřená, protože odložení případu policií a dozorujícím státním zástupcem nyní prověřuje pražské vrchní státní zastupitelství.

Kauza se týká podezření na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.

"Jediné, co mohu, a to určitě udělám: posoudím, zda splnili zákonné limity. Zda ta spolupráce byla, zda nedošlo k nějakému pochybení - třeba, že propásli nějaké lhůty v okamžiku, kdy nereagovali a reagovat mohli," řekl k úloze finanční správy ministr a doplnil, že o dohledu vrchního státního zastupitelství ví z veřejných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy