Bude to vyrovnané, větší před Plovdivem Svědík. Slovácko je v pohárech po 18 letech

ČTK ČTK
21. 7. 2021 20:17
Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík očekává hodně vyrovnaný dvojzápas 2. předkola Evropské konferenční ligy s Lokomotivem Plovdiv. Předpokládá, že úvodní čtvrteční duel na hřišti bulharského vicemistra bude opatrný kvůli tomu, že se týmy neznají.
Martin Svědík
Martin Svědík | Foto: Milan Kammermayer

"V prvním zápase se nemusí rozhodnout. Myslím si, že hlavně první utkání bude oťukávání, celky se neznají. Z počátku to bude opatrné. Pokud chcete jít dál, musíte zvládnout obě utkání. Venkovní vítězství by bylo pěkné, ale nic by jím nebylo vyřešené. Je to dvojutkání, které má svoje specifika," řekl Svědík na on-line tiskové konferenci.

"O nás je známé, že každé utkání chceme vyhrát. Myslím si, že i vzhledem ke koeficientu naší země je důležité, abychom bodovali," uvedl sedmačtyřicetiletý bývalý hráč Ostravy, Olomouce, Příbrami a Lázní Bohdaneč.

Mužstvo z Uherského Hradiště dosud ve velkých pohárových soutěžích nestartovalo, pouze v letech 2001 až 2003 odehrálo 14 zápasů v již neexistujícím letním Poháru Intertoto. Evropskou scénu Svědík okusil jako kouč Mladé Boleslavi. "Vím, o co jde. Já i celý tým se těšíme. Doufáme, že jsme dobře připravení," konstatoval pardubický rodák.

Spoléhat bude i na zkušené hráče, kapitána a stopera Michala Kadlece a záložníka Milana Petrželu, jehož start v prvním zápase je nejistý. "Není to jen o nich. Je to o týmovém výkonu, máme to tak nastavené. Pravda je, že tito dva hráči jsou základním stavebním kamenem naší osy, od nich se týmový výkon odráží, ale sázíme a jsme závislí na celém týmu," prohlásil Svědík.

Lokomotiv v moderní éře evropských pohárů nikdy nepostoupil z kvalifikace do hlavní fáze. "Plovdiv má ve svém středu víc kvalitních fotbalistů, na které je třeba dát si pozor. Jmenovitě bych neříkal. Hlavně v ofenzivě mají dostatečný počet velice kvalitních hráčů," řekl Svědík, jehož svěřenci v minulé sezoně čtvrtou příčkou v lize dosáhli na nejlepší umístění v klubové historii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy