Bude hrát Řepka za párek, pivo a 80 tisíc v divizi?

Sport Sport
12. 2. 2013 8:30
O fotbalového rebela mají podle televize Nova zájem divizní Dobrovice.
Vymění Tomáš Řepka barvy prvoligových Budějovic za divizní Dobrovice?
Vymění Tomáš Řepka barvy prvoligových Budějovic za divizní Dobrovice? | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalový rebel Tomáš Řepka, toho času bez angažmá, možná odehraje jaro v divizním klubu FK Dobrovice. Alespoň podle informací televize Nova.

"Klidně budu hrát už jen za párek a pivo," toť slova devětatřicetiletého vynikajícího stopera, ale také bouřliváka a potížisty Tomáše Řepky po předčasném ukončení jeho smlouvy v prvoligových Českých Budějovicích.

V Dobrovicích třít nouzi s bídou nebude

Nyní si to bude moct podle všeho splnit. I když jen za párek s pivem hrát nebude. Divizní klub z mladoboleslavského kraje FK Dobrovice totiž sponzoruje místní cukrovar - největší u nás -, přičemž jeho majitel je zároveň šéfem klubu.

A podle všeho má ve své peněžence připraveno pro Řepku 80 tisíc korun měsíčně, což je více, než si vydělá drtivá většina prvoligových fotbalistů od Sparty po Slovácko.

"Hráč jeho typu a zkušeností by se nám samozřejmě hodil," vyhlíží Řepkův příchod sportovní manažer David Čáslava, který přiznává, že už proběhla první jednání mezi oběma stranami.

Řepka se rozhodne během pár dnů

"Nyní ještě čeká na nějaké profesionální angažmá, a pokud ho nedostane, bude se zabývat dalšími nabídkami," dodal manažer týmu ze čtvrté nejvyšší soutěže.
 
Na hvězdy jsou místní fanoušci zvyklí. Hrál tady vicemistr Evropy Jiří Němec, teď v klubu působí taktéž exsparťan Martin Zbončák. Zda dres Dobrovic oblékne i další hráč, který prošel letenskou kabinou, bude jasné během několika dnů.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vrtulník NASA Ingenuity na Marsu poletí popáté, vystoupá výš a přistane jinde

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA má v pátek na Marsu naplánovaný svůj pátý let, při němž vystoupá výš než doposud a přistane na jiném místě. Na svém webu o tom informuje Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA na starosti mimo jiné program robotického vozítka Perseverance včetně testování Ingenuity. Data o zkoušce očekává v sobotu půldruhé hodiny po půlnoci.

Stroj má opět vzlétnout do pětimetrové výšky a letět ve stejné dráze jako při předchozím testu, a to až do vzdálenosti 129 metrů. Místo otočky a návratu ale vystoupá do deseti metrů, pořídí barevné i černobílé fotografie oblasti a poté přistane. Celý tento let má trvat 110 vteřin. "Až dosedne na svém novém místě, zahájíme novou demonstrační fázi - takovou, při níž předvedeme, co tato nová technika může udělat, aby pomohla dalším misím na cestě," sdělila JPL.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Investigativní novináři tvrdí, že našli muže, jehož cestovní pas posloužil k vytvoření falešného dokladu pro jednoho z ruských agentů z Vrbětic.

Další zprávy