Brazílie má více než tisíc mrtvých denně, přesto chystá restart ligy. Hráči se bouří

ČTK ČTK
18. 6. 2020 9:04
Fotbalová liga v Brazílii by se měla tento týden znovu rozehrát navzdory tomu, že koronavirová krize v zemi zdaleka není pod kontrolou.
Brazílie je do počtu obětí druhou nejvíce postiženou zemí světa
Brazílie je do počtu obětí druhou nejvíce postiženou zemí světa | Foto: Reuters

Povolení k restartu sezony po tříměsíční pauze udělil jako první starosta Ria de Janeiro, podle něho by ale v úvodní fázi neměla být účast klubů povinná a vyzval svaz, aby za odmítnutí nastoupit netrestal.

Plány na návrat vyvolaly kritiku řady hráčů, proti jsou mimo jiné fotbalisté Fluminense. Podle nich neexistuje žádné přijatelné vysvětlení pro okamžitý start ligy. "Není nám příjemné dávat v sázku další životy," uvedla šestice fotbalistů v prohlášení na twitteru.

První zápas ligy státu Rio de Janeiro, která je jednou z nejprestižnějších v Brazílii, by se měl odehrát bez diváků na stadionu Maracaná už dnes. Nastoupit by měli úřadující šampioni Flamengo proti Bangu.

Zástupci Fluminense a Botafoga už oznámili, že tento týden rozhodně hrát nebudou. Žádají o čas na přípravu a navrhli restart v červenci.

Brazílie zatím s pandemií koronaviru neúspěšně bojuje, za středu evidovalo ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s nemocí covid-19 1269 úmrtí. Celkem si nákaza v zemi vyžádala už více než 46.500 obětí, více jich mají jen USA.

 

Právě se děje

Další zprávy