Brazilci nasázeli Číně osm gólů, Neymar se trefil třikrát

11. 9. 2012 7:50
Kanárci napravili dojem poté, co je v pátek vypískali vlastní fanoušci.
Podívejte se na osm gólů, které Brazílie nasázela Číně. | Video: Sport

Recife - Brazilští fotbalisté deklasovali v pondělním přípravném utkání Čínu 8:0. Hattrickem se na stadionu Arruda v Recife blýskl hvězdný útočník Neymar, další góly domácích přidali Ramires, Lucas, Hulk a Oscar z penalty, jedna trefa byla označena za vlastní.

Číňané, 78. tým žebříčku FIFA, neměli proti pětinásobným mistrům světa šanci. V prvním poločase inkasovali dvakrát po slepených brankách Ramirese a Neymara, zcela pak vyhořeli v první čtvrthodině druhé půle, kdy dostali další čtyři góly. Neymar zkompletoval hattrick v 59. minutě.

Brazilci jako pořadatelé a jistí účastníci příštího světového šampionátu si zatím musejí vystačit s přípravnými zápasy. V pátek vydřeli těsnou výhru 1:0 nad Jihoafrickou republikou a diváci v Sao Paulu je za špatný výkon vypískali. Na soutěžní duely si svěřenci kritizovaného kouče Mana Menezese musejí počkat do Poháru konfederace v příštím roce, který také pořádají.

Recife: Brazílie - Čína 8:0 (2:0)

Branky: 25., 53. a 59. Neymar, 22. Ramires, 48. Lucas, 51. Hulk, 69. vlastní Liou Ťien-jie, 74. Oscar z pen.