Bitvu o Londýn ovládl Tottenham. I přes snahu Rosického

3. 3. 2013 19:10
Svěřenci trenéra Villase-Boase se vyhoupli zpět na třetí místo před Chelsea. Arsenal zůstává pátý.
Aaron Lennon z Tottenhamu a zklamaný Kanonýr Per Mertesacker.
Aaron Lennon z Tottenhamu a zklamaný Kanonýr Per Mertesacker. | Foto: Reuters

Londýn - Kohouti ovládli bitvu o Londýn! Fotbalisté Tottenhamu ve šlágru 28. kola anglické Premier League doma na White Hart Lane zdolali Arsenal 2:1 a vyhoupli se zpět na třetí místo ligové tabulky. Tedy na místo, které zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů.

Na čtvrté místo odsunuli Chelsea. Ta teď na klíčovou pozici ztrácí dva body. Gunners zůstávají pátí.

Dva přímočaré údery během dvou minut

Spurs chtěli v severolondýnském derby odčinit potupnou listopadovou porážku 2:5 z Emirates Stadium. Ale ze začátku se jim to příliš nedařilo. Svěřenci kouče Arséna Wengera více drželi míč a měli i první šance. Jenže Giroudova hlavička i následný zblokovaný pokus téhož fotbalisty gól nepřinesly.

Více než půl hodiny se hrál poměrně nezáživný fotbal, potom však přišly velké momenty Tottenhamu. Dvě přímočaré akce během dvou minut měly devastující účinek. Nejprve skóroval hvězdný Gareth Bale po vysunutí od Sigurdssona. Téměř vzápětí pak předvedl podobnou kolmici Parker na Lennona, ten obešel Szczesného a skóroval do prázdné branky.

Rosického parádní pas Ramsey neproměnil

Arsenal se vrátil do hry šest minut po obrátce. Zkrácený roh umístil hlavou do sítě stoper Mertesacker. Jeho gólovou střelu ještě tečoval Bale. Wengerovi svěřenci vycítili šanci a zvýšili tempo hry. K jejich výraznému tlaku přispěl i střídající Tomáš Rosický. Český záložník se blýskl parádní přihrávkou na Ramseyho, jenže ten ve velké šanci selhal.

Velké příležitosti do otevřené obrany hostí měli i Spurs, jenže pojišťovací gól nepřidali. A tak si mohli oddechnout, když v nastaveném čase Podolského gólovou střelu zblokovala obrana na rohový kop.