reklama
 
 

Beránek novým trenérem Slavie. Varianta Hapal padla

16. 6. 2014 15:40
Miroslav Beránek převezme opět fotbalový tým Slavie jako hlavní kouč

Praha - Fotbalová Slavia už má nového trenéra. Po letech se do klubu vrací Miroslav Beránek, který naposledy vedl reprezentaci Kazachstánu.

Informuje o tom klubový web.

V roli hlavního kouče Beránek střídá Nizozemce Alexe Pastoora, který dal přednost angažmá v pozici asistenta Marka Van Bastena v Arnhemu.

Ještě v závěru minulého týdne se zdálo, že favoritem na uvolněnou židli trenéra Slavie je Pavel Hapal. Slovenská Senica mu dokonce veřejně udělila povolení s pražským klubem vyjednávat. Ale zjevně bez pozitivního výsledku. Ve hře byl i Svatopluk Habanec, toho ale odmítlo uvolnit Slovácko.

Do Edenu se tak vrací sedmapadesátiletý Miroslav Beránek. Naposledy tu působil před jedenácti lety.

Vrátit naději, víru a hrdost

„Je to pro mě velká výzva. Slavii se v poslední době nedařilo. Chtěl bych, aby se nám povedlo vrátit slávistům naději, víru a hrdost,“ řekl Beránek pro slavia.cz.

Sám působil v klubu v éře, kdy Slavia pravidelně hrávala evropské poháry. V posledních letech se ale klub pohybuje v nižších patrech tabulky, v uplynulém ročníku zachránil svou prvoligovou účast až v posledním kole, a to ještě pouze díky souběhu dalších výsledků.

S týmem se Beránek poprvé uvidí ve středu.  „Čeká nás práce ve velkém tempu, na kterou se těším. Budeme chtít vrátit Slavii tam, kam patří,“ věří trenér.

Do přípravy už by se neměl zapojit brankář Kamil Čontofalský. Vedení klubu už informovalo o tom, že s ním do budoucna nepočítá. Sportovní manažer klubu Karol Kisel hovořil o velkém personálním řezu, kterému by mohlo padnout za oběť až sedm jmen současného kádru.

Hráči mají být také na úvod přípravy seznámeni s rozhodnutím vedení klubu o vysokých pokutách, udělených za nedostatečný přístup k závěrečnému utkání minulého ročníku v Ostravě.

Jednání vlastníka klubu Aleše Řebíčka s ruským investorem stále k ničemu nevedou. Slavia tedy musí pracovat především s variantou, že se rozpočet klubu na sezonu nebude navyšovat, naopak lze spíše očekávat utahování opasků.

Brücknerův žák zkusí probudit Slavii

Beránek ve Slavii působil už jako hráč, a to pět let, počínaje rokem 1984. Celkově odehrál ve Slavii 352 zápasů, z toho 128 ligových.

Ve Slavii se nejprve objevil v roli asistenta, v roce 1995 pak jako hlavní trenér. Po štacích v Kladně a Blšanech se v roce 2001 do Slavie vrátil a získal mimo jiné domácí pohárovou trofej.

Trenérskou kariéru zahájil Beránek v rakouském Gmundu, kde ukončil i tu hráčskou. Následovala angažmá ve Slavii (nejprve jako asistent, následně sezonu jako hlavní trenér), na Kladně, v Blšanech, odkud se v roce 2001 do Slavie vrátil a získal si fanoušky nejen ziskem domácího poháru, ale hlavně atraktivní útočnou hrou.

Prosadil se i na mezinárodním poli. Zkušenosti sbíral jako asistent u národního týmu po boku Karla Brücknera. S "jedenadvacítkou" získal jako hlavní kouč titul mistrů Evropy. Působil i v Debrecínu, kazašské Astaně a u reprezentace Kazachstánu.

autor: Sport | 16. 6. 2014 15:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama