Benzema dal hattrick za poločas a je čtvrtým nejlepším střelcem historie La Ligy

29. 4. 2023 21:01
Karim Benzema rozhodl hattrickem v prvním poločase o výhře Realu Madrid 4:2 nad Almeríou a je čtvrtým nejlepším střelcem španělské fotbalové ligy. Francouzský útočník se prosadil v 5., 17. a 42. minutě, kdy proměnil penaltu. Barcelona porazila Betis Sevilla 4:0 a dále drží svůj jedenáctibodový náskok na druhý "Bílý balet".
Karim Benzema (vpravo) slaví gól Realu
Karim Benzema (vpravo) slaví gól Realu | Foto: Reuters

Benzema ve španělské lize nasázel už 236 branek a na čtvrtém místě historické tabulky střelců vystřídal někdejší mexickou hvězdu Realu Huga Sáncheze.

Více gólů než Benzema nastříleli Telmo Zarra (252), Cristiano Ronaldo (311) a Lionel Messi (474). Francouzský kanonýr si připsal třetí hattrick v posledních osmi soutěžních utkáních. Na začátku dubna třemi góly pokořil v lize Valladolid a následně Barcelonu ve Španělském poháru.

V nastavení prvního poločasu snížil Lazaro a ve druhém poločase přidali po jedné brance domácí Rodrygo a hostující Robertone. "Bílý balet" ztrácí na vedoucí Barcelonu, která má o zápas méně, osm bodů. Almería má v neúplné tabulce náskok dvou bodů na sestupové pásmo.

Barcelona vykročila za vítězstvím ve 14. minutě, kdy se hlavou prosadil obránce Christensen. Ve 33. minutě musel hrací plochu předčasně opustit hostující González, který dostal druhou žlutou kartu během devíti minut a byl vyloučen. Ještě do přestávky zvýšili Lewandowski a Raphinha. Polský útočník se trefil podevatenácté v sezoně a vede tabulku střelců o dva góly před Benzemou. Osm minut před koncem upravil na konečných 4:0 hostující Rodríguez, když si do vlastní sítě srazil Fatiho přízemní centr.

Betis z posledních devíti ligových zápasů vyhrál pouze dvakrát. V tabulce je sevillský klub na šestém místě a v případě pondělní výhry nad Mallorcou jej může bodově dostihnout Bilbao.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Elche - Vallecano 4:0 (45.+1 Morente, 52. Boyé, 53. Fidel, 72. Gumbau), Real Madrid - Almería 4:2 (5., 18. a 42. z pen. Benzema, 47. Rodrygo - 45.+1 Lazaro, 61. Robertone), FC Barcelona - Betis Sevilla 4:0 (14. Christensen, 36. Lewandowski, 42. Raphinha, 82. vlastní Rodríguez).

1. FC Barcelona 32 25 4 3 59:11 79
2. Real Madrid 32 21 5 6 69:30 68
3. Atlético Madrid 31 19 6 6 50:23 63
4. San Sebastian 32 17 7 8 41:29 58
5. Villarreal 31 15 5 11 43:32 50
6. Betis Sevilla 32 14 7 11 39:37 49
7. Bilbao 31 13 7 11 42:31 46
8. Pamplona 32 12 8 12 29:34 44