Beneš hraje 28 hodin videohry a vybírá peníze pro Číšu

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 6. 2015 14:09
Fotbalista Jablonce Vít Beneš pořádá unikátní charitativní akci pro Mariána Číšovského, 28 hodin v kuse hraje videohry a vybírá peníze pro nemocného kamaráda.
Vít Beneš hraje počítačové hry, aby vybral peníze pro Mariána Čišovského
Vít Beneš hraje počítačové hry, aby vybral peníze pro Mariána Čišovského | Foto: Sport

Praha - Nevyléčitelná nemoc plzeňského stopera Mariána Čišovského zasáhla nejen jeho spoluhráče, ale také soupeře. To nyní dokazuje i jablonecký Vít Beneš, který přišel s unikátní charitativní akcí, při níž od fanoušků vybírá peníze pro nemocného kamaráda.

Vášnivý hráč Vít Beneš se rozhodl po dobu 28 hodin (číslo 28 nosil Číšovský na plzeňském dresu) pařit na PlayStationu videohry, při čemž se nechává natáčet na kameru a celý přenos streamuje (podívat se můžete ZDE).

Paří GTA i Fifu, vybral už 44 tisíc

Fanoušci během přenosu mohou Čišovskému posílat finanční dary, krátce po úterním poledni se na účtu nashromáždilo necelých 44 tisíc korun. Akce Víta Beneše, který u play stationu proseděl i celou noc, končí dnes zhruba v 8 hodin večer.

Beneš jako správný fotbalista začal fotbalovou simulací FIFA 15, poté si ale zahrál i akční střílečku GTA 5 a nyní hraje americký fotbal ve hře Madden NFL.

Záložník Baumitu si předsevzal, že během hraní vybere od fanoušků částku 50 tisíc korun a slíbil, že ze všech lidí, kteří nemocnému Čišovskému přispějí finančním darem, vybere náhodně tři a obdaruje je kopačkami Adidas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy