Beneš hraje 28 hodin videohry a vybírá peníze pro Číšu

Adam Sušovský Adam Sušovský
16. 6. 2015 14:09
Fotbalista Jablonce Vít Beneš pořádá unikátní charitativní akci pro Mariána Číšovského, 28 hodin v kuse hraje videohry a vybírá peníze pro nemocného kamaráda.
Vít Beneš hraje počítačové hry, aby vybral peníze pro Mariána Čišovského
Vít Beneš hraje počítačové hry, aby vybral peníze pro Mariána Čišovského | Foto: Sport

Praha - Nevyléčitelná nemoc plzeňského stopera Mariána Čišovského zasáhla nejen jeho spoluhráče, ale také soupeře. To nyní dokazuje i jablonecký Vít Beneš, který přišel s unikátní charitativní akcí, při níž od fanoušků vybírá peníze pro nemocného kamaráda.

Vášnivý hráč Vít Beneš se rozhodl po dobu 28 hodin (číslo 28 nosil Číšovský na plzeňském dresu) pařit na PlayStationu videohry, při čemž se nechává natáčet na kameru a celý přenos streamuje (podívat se můžete ZDE).

Paří GTA i Fifu, vybral už 44 tisíc

Fanoušci během přenosu mohou Čišovskému posílat finanční dary, krátce po úterním poledni se na účtu nashromáždilo necelých 44 tisíc korun. Akce Víta Beneše, který u play stationu proseděl i celou noc, končí dnes zhruba v 8 hodin večer.

Beneš jako správný fotbalista začal fotbalovou simulací FIFA 15, poté si ale zahrál i akční střílečku GTA 5 a nyní hraje americký fotbal ve hře Madden NFL.

Záložník Baumitu si předsevzal, že během hraní vybere od fanoušků částku 50 tisíc korun a slíbil, že ze všech lidí, kteří nemocnému Čišovskému přispějí finančním darem, vybere náhodně tři a obdaruje je kopačkami Adidas.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská dorazila do polského azylu

Letadlo s běloruskou atletkou Kryscinou Cimanouskou, která po konfliktu s vedením výpravy své země opustila olympiádu v Tokiu, přistálo ve středu večer na varšavském letišti. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP. Sportovkyně dostala polské humanitární vízum poté, co se z olympijských her odmítla vrátit do vlasti kvůli obavám o svou bezpečnost. Atletka letěla z Tokia pod ochranou polské diplomacie nejprve do Vídně, kde po několika hodinách nastoupila do letadla mířícího do polské metropole.

Původně se předpokládalo, že olympionička poletí z Tokia přímo do Varšavy, na poslední chvíli ale plány změnila a nejprve zamířila do rakouského hlavního města. "Jak jsme opakovaně naznačovali, podrobnosti ohledně jejího letu nebudeme zveřejňovat," řekl ve středu agentuře Reuters náměstek polského ministerstva zahraničí Marcin Przydacz.

Atletka let změnila poté, co se na veřejnost dostal itinerář její cesty, napsal už dříve Reuters s odvoláním na polský vládní zdroj. Podle něj panovaly obavy kvůli květnovému incidentu, kdy běloruské úřady přinutily přistát v Minsku letoun mířící z Atén do Vilniusu, na jehož palubě cestoval běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič, jehož pak zatkla běloruská policie. Květnový incident v této souvislosti zmínil v rozhovoru pro televizi TVN24 i šéf exilové organizace Běloruský dům ve Varšavě Ales Zarembjuk.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

V ulicích Bejrútu se rok po výbuchu sešly tisíce Libanonců. Žádají potrestání viníků

Tisíce Libanonců se ve středu shromáždily poblíž bejrútského přístavu, aby si připomněli první výročí mohutné exploze, která si vyžádala životy více než 200 lidí, tisíce dalších zranila a zdevastovala rozsáhlé části města. Mnozí přitom volali po spravedlnosti. V přístavu před rokem vybuchlo velké množství roky špatně uskladněného dusičnanu amonného. Žádní vysoce postavení činitelé ale dosud nebyli postaveni před soud, což vedlo k četným protestům. Demonstrace se uskutečnila také u libanonského parlamentu. Bezpečnostní složky tam dav podle agentury Reuters rozháněly pomocí vodního děla a slzného plynu, zraněno tam bylo osm lidí.

Výbuch v bejrútském přístavu byl jednou z nejsilnějších nejaderných explozí, která byla kdy zaznamenána. Otřesy byly cítit až na více než 240 kilometrů vzdáleném Kypru. Vyšetřování nicméně postupuje pomalu, řada žádostí o odebrání imunity vysoce postaveným politikům a bývalým činitelům byla zamítnuta. Všichni lidé, které chtěli libanonští vyšetřovatelé vyslechnout, jakékoliv pochybení odmítli.

"Nezapomene a nikdy jim neodpustíme. Pokud je nebudou schopni postavit před spravedlnost, uděláme to sami vlastníma rukama," řekla Hijám Bikaíová. Byla oblečená v černém a držela fotografii svého syna Ahmada, který zemřel, když na jeho auto při explozi spadla zeď. Na velkém transparentu na budově u přístavu stálo: "Rukojmí vražedného státu".

Francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu v Paříži na mezinárodní konferenci k prvnímu výročí výbuchu v Bejrútu přislíbil Libanonu finanční i hmotnou pomoc, včetně vakcín proti covidu-19. Řekl také, že libanonští lídři dluží svým občanům pravdu a kritizoval libanonské vládnoucí elity za neschopnost řešit ekonomickou krizi, která je označována za nejhorší od občanské války z let 1975 až 1990. Paříž se zavázala blízkovýchodní zemi poskytnout dalších 100 milionů eur (2,5 miliardy korun), které půjdou přímo "místní populaci", a 500 000 dávek vakcíny proti covidu-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy