Bednář viděl kuriózní žlutou, gól Newcastlu dal zlý muž

Sport Sport, Red Spo
28. 10. 2008 22:52
Newcastle - West Bromwich 2:1

Newcastle - Není tomu moc dlouho, co si Roman Bednář stěžoval trenérovi na brzké střídání. Teď znovu neodehrál celý zápas a opět to nebylo jen tak. V úterý proti Newcastlu viděl český fotbalista kvůli střídání žlutou kartu.

Ale nebylo to snad proto, že by zdržoval. K tomu neměl důvod. Naopak, jeho West Bromwich Albion prohrával a útočník pospíchal na lavičku co nejrychleji.

Rozhodčí Mike Dean jej však zastavil a napomenul ho kartou. Důvod? Kuriózní, ke střídání nedal Bednářovi povolení.

Zápas se bývalému hráči Mladé Boleslavi a Hearts moc nepovedl. Nedostával se do hry, což bylo ovlivněné rychlým nástupem domácího celku. Uběhlo jen osm minut a sudí odpískal pokutový kop po faulu na Ameobiho.

Balon si vzal Joey Barton a nekompromisně překonal brankáře Carsona. Byl to první zápas šestadvacetiletého záložníka před fanoušky Newcastlu v této sezoně.

Na jeho činy a výstřelky se ale nezapomíná. "Zlý muž" strávil více než dva měsíce z letošního roku ve vězení, poté zase nemohl hrát kvůli disciplinárnímu trestu. Teď udržel nervy a prezentoval se dobrým výkonem.

Těsně před koncem poločasu zvýšil na 2:0 Obafemi Martins, když poslal hlavou míč do sítě. Jeho čtyřiadvacáté narozeniny nepokazilo ani to, že West Bromwich zásluhou Millera snížil v 65. minutě na 1:2.

Čtěte dále: Čech burcuje Chelsea: Série je pryč, musíme se odrazit

Birminghamský tým však už vývoj utkání nedokázal zvrátit a odešel poražen ve třetím zápase za sebou. Naopak Newcastle se mohl radovat, minimálně na čtyřiadvacet hodin se posunul pryč ze sestupového pásma.

Ve středu je v plánu zbylých devět duelů desátého kola, Hull hostí Chelsea a Arsenal hraje derby s Tottenhamem.