1. 3. 2008 20:15
WBA - Plymouth 3:0
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Aktuálně.cz

Birmingham - Český útočník Roman Bednář je ve službách birminghamského West Bromwich Albion k nezastavení. Svým jedenáctým gólem ve druhé lize pomohl domácím k výhře 3:0 v pětatřicátém kole nad Plymouthem.

Bednář dokonal vítězství "Beggies" v 67. minutě zápasu. Jeho brance předcházela akce Zoltana Gery a Jonathana Greeninga, od něhož se dostal míč do malého vápna k Bednářovi, jenž prostřelil gólmana McCormikca.

Bednář myslí na Premier League. O reprezentaci jen sní
Bednář chce vyzvat Čecha. A zahrát si ve Wembley

Bednář nastoupil v systému 4-4-2 v útoku po boku Ishmaela Millera, jenž vstřelil druhý gól zápasu. Úvodní branku dal v nastavení první půle Gera.

Bednář byl za potlesku téměř třiadvaceti tisíc fanoušků vyprovázen ze hřiště dvacet minut před koncem utkání, kdy jej vystřídal Kim.

Albion tak konečně přerušil třízápasovou sérii bez výhry. V tabulce mu patří čtvrté místo. Na vedoucí Bristol ztrácí šest bodů, na druhý Stoke čtyři. Oproti oběma týmům má však WBA zápas k dobru.

Romanu Bednářovi patří v tabulce druholigových střelců dvanáctá příčka. Přestože se na podzim dlouho léčil ze zranění, v novém týmu debutoval až v listopadu a dlouho nastupoval jen coby střídající hráč.