Bednář rozhodl o výhře. WBA míří do první ligy

sid
29. 3. 2008 22:20
West Bromwich Albion - Colchester 4:3

Birmingham - Český útočník Roman Bednář opět potvrdil své střelecké kvality, a to v sobotním utkání anglické druhé nejvyšší soutěže.

V nastaveném čase zápasu s Colchesterem vstřelil rozhodující gól svého celku a zařídil WBA tři důležité body v boji o postup do Premier League.

Domácí Albion vstoupil do utkání vlažně a po sedmnácti minutách prohrával už o dvě branky, když se prosadili hostující Coyne a Elito. Hráči West Bromwiche se však nepoložili a do poločasu dokázali trefami Phillipse a Brunta vyrovnat.

Jenže v 76. minutě zaúřadovali znovu hráči Colchesteru, když se po rohovém kopu prosadil Kevin Lisbie. Stav 2:3 vydržel až do devadesáté minuty a zdálo se, že tři body si odvezou hosté.

To by ovšem v sestavě WBA nesměl být Roman Bednář. Jeho spoluhráč James Morrison nejprve v poslední minutě vyrovnal a český útočník pak o tři minuty později dílo dokončil.

Trefil se po pětizápasové pauze a připsal si již svůj sedmnáctý gól v letošní sezoně. "Dnes to pro nás byl znovu výborný den," popisoval své pocity na klubových stránkách Bednář.

"Po slabém začátku jsme prohrávali už 2:0, ale ukázali jsme morální sílu a vrátili se zpátky do zápasu. Navíc jsme měli spoustu dalších brankových příležitostí," doplnil střelec vítězné branky.

"Bylo to těžké utkání a já jsem velmi rád, že se mi podařilo dát gól na 4:3. Předtím jsem totiž měl také velmi dobrou šanci a nedokázal jsem ji využít," uzavřel Bednář, jenž byl spokojen se ziskem tří bodů a udržením kontaktu se špičkou tabulky.

Albionu nyní patří čtvrtá pozice. Na druhou příčku, která zajišťuje přímý postup a ne jen baráž, ztrácí tři body. Klub z Birminghamu má však o dvě odehrané utkání méně.

Výsledek:
West Bromvich Albion - Colchester 4:3

Branky: 36. Phillips, 39. Brunt, 90. Morrison, 90. Bednář - 14. Coyne, 17. Elito, 76. Lisbie