Bayern se výhrou ve Wolfsburgu vrátil do čela bundesligy před Union

5. 2. 2023 20:16

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v 19. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu 4:2 a vrátili se do čela tabulky před Union Berlín. Asistencí se uvedla nová posila bavorského týmu Joao Cancelo. Brémy uspěly na hřišti Stuttgartu 2:0 a Jiří Pavlenka k tomu přispěl prvním čistým kontem v bundeslize od loňského října. Brémy se posunuly se na osmou příčku, Stuttgart je šestnáctý.

Bayern zažil skvělý vstup do zápasu a v 19. minutě vedl už 3:0. První dvě branky vstřelil francouzský útočník Coman: nejdřív se prosadil z kraje vápna ze stříleného centru, o pět minut později přesnou střelou z voleje. Třetí gól přidal hlavou Thomas Müller. Ten dnes vyrovnal svého jmenovce Gerda Müllera v počtu 427 odehraných zápasů za Bayern jako hráč v poli. Wolfsburgu se podařilo vyrovnat na konci půle, Kaminski si narazil balon a překonal z úhlu Sommera.

Krátce po začátku druhé půle si bavorský tým zápas zkomplikoval, když byl vyloučen Kimmich. Hrálo se tak zejména na Sommerovu branku, Bayern přesto z ojedinělé šance zvýšil na 4:1, po skvělé individuální akci se prosadil Musiala. V poslední desetiminutovce už pouze korigoval skóre Svanberg.