Barošův Galatasaray láká z Madridu Forlána i Ujfalušiho

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
17. 6. 2011 17:25
Turecký klub potvrdil, že o příchodu hvězd Atlétika jedná
Diego Forlán zažívá velmi úspěšný rok
Diego Forlán zažívá velmi úspěšný rok | Foto: Reuters

Istanbul - Zajímavé posily láká do svých řad fotbalový Galatasaray Istanbul, působiště českého reprezentanta Milana Baroše.

Podle pátečního prohlášení, zveřejněného na stránkách klubu, by totiž turecký celek rád uvítal v kádru trio opor Atlétika Madrid Diego Forlán - Tomáš Ujfaluši - José Antonio Reyes.

"Začali jsme s Atlétikem jednat o přestupu Forlána, Reyese a Ujfalušiho," píše se na webu Galatasaray, "o jejich výsledcích budeme veřejnost co nejdříve informovat."  

Čtěte také:

VIDEO Baroš zažil nejhlučnější duel v historii sportu
Baroš se prý na tréninku pohádal s trenérem Hagim

Podle některých fotbalových serverů je ovšem již kontrakt mezi osmým týmem turecké ligy a Atlétikem uzavřen a čeká se právě jen na oficiální potvrzení transferů.

Krom madridského tria se Galatasaray po zpackané sezoně údajně zajímá i o Suleje Muntariho, obránce Interu Milán. Jeho agent nedávno potvrdil, že nabídku tureckého klubu hráč považuje za zajímavou a je velká šance, že na ni kývne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

před 42 minutami

O 5 tisíc korun na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu

Rodiny s loňským příjmem do milionu korun hrubého budou moci od příštího týdne začít žádat o příspěvek 5 tisíc korun na dítě. On-line žádost najdou na webu ministerstva či na novém ministerském portálu. Potřeba je elektronická identita, tedy třeba ta bankovní. Osobně je pak možné požádat o jednorázovou dávku v Czech Pointech na radnicích a v krajských úřadech. Peníze začnou úřady práce pak vyplácet nejdřív koncem srpna. Postup ve čtvrtek novinářům představili náměstek ministerstva práce pro informační technologie Karel Trpkoš a náměstkyně pro sociální pojištění a dávky Iva Merhautová (KDU-ČSL).

"Proces jsme se snažili udělat co nejjednodušší. Využíváme data, která už do značné míry máme z registrů," uvedl Trpkoš. Díky přihlášení přes elektronickou identitu bude řada údajů v on-line formuláři už vyplněná. K podání žádosti v Czech Pointu by měl pak většinou stačit občanský průkaz a rodná čísla dětí.

Jednorázovou dávkou 5 tisíc korun chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Podle zákona je pro domácnosti s loňským příjmem do milionu korun hrubého na dítě, kterému 1. srpna nebylo ještě 18 let. Stát podporu vyplatí i na děti, které se od srpna do konce roku teprve narodí. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy