19. 1. 2013 19:55
Fotbalisté Realu Sociedad porazili Barcelonu.
Hvězdná Barcelona padla, Lionel Messi je na kolenou
Hvězdná Barcelona padla, Lionel Messi je na kolenou | Foto: Reuters

San Sebastian - Fotbalisté Realu Sociedad San Sebastian se postarali ve 20. kole španělské nejvyšší soutěže o prvotřídní senzaci, když porazili hvězdou Barcelonu 3:2, přestože v 25. minutě prohrávali 0:2.

Vítěznou branku vstřelil ve druhé minutě nastavení Agirretxe, před ním skóroval Castro a za záda vlastního brankáře Mascherano, za hosty se trefili Messi a Pedro.

"Hráčům nic nevyčítám, dvakrát trefili tyčku a v prvním poločase měli mnoho dalších šancí. Ani za stavu 2:0 jsem si nemyslel, že to bude jednoduché," pronesl po zápase kouč katalánského klenotu kouč Vilanova.

Barcelona začala tradičně...

To, co se nepovedlo madridskému Realu, zvládl "královský klub" ze San Sebastianu. A přitom vše začalo pro hosty z Barcelony tak nějak tradičně...

Už v sedmé minutě zakončil parádní akci po ose Iniesta-Alves-Messi nejlepší fotbalista světa, v minutě pětadvacáté se pak trefil Pedro.

Když chvíli poté orazítkoval Messi tyč Bravovy branky, na obrat domácích by si zřejmě nevsadil ani životní hazardér.

...Snížení domácích ale Barcu vykolejilo

Jenže ve 41. minutě z nenápadné akce prostřelil Valdése, který odmítá prodloužit v klubu smlouvu, domácí záložník Castro a začaly se dít věci.

Hosté nepochopitelně znervózněli, v úvodní čtvrthodině druhé půle viděli žlutou Piqué, pro kterého to byla druhá v zápase a tím pádem i červená, a Iniesta.

Domácí vycítili šanci, hosté totálně vypadli z role a následnou sérii čtyř rohů nakonec završili zaslouženým vyrovnáním, když střelu Castra z hranice vápna tečoval za záda zuřícího Valdése stoper Mascherano.

Teprve třetí soutěžní porážka v sezóně

Katalánský hvězdný soubor se sice po inkasované brance otřepal, opět dominoval mezihře, na dostřel domácí brance se ale téměř nedostal.

Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, podnikli domácí smrtící výpad, který zakončil Agirretxe - 3:2 pro San Sebastian.

Domácí, kteří díky vítězství poskočili v tabulce na devátou pozici, se tak postarali o prvotřídní senzaci.

Vždyť svěřenci kouče Tita Vilanovy prohráli v této sezóně od loňského srpna do dneška pouhé dvě soutěžní utkání. "Jednou jsme prohrát museli. Stalo se to až v poslední minutě, takže se tím netrápím," pronesl muž, který kromě trénování stihl za poslední dva roky dvakrát porazit rakovinu.