Barcelona: Jsme naštvaní, proradný Mourinho musí pykat

Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 7. 2012 9:30
Další konflikt mezi nesmiřitelnými španělskými rivaly. Barca těžce nese, že Mourinhovi odpustili trest za píchnutí do oka.
José Mourinho.
José Mourinho. | Foto: Reuters

Barcelona - „Jsme naštvaní,“ hlásí vedení fotbalové Barcelony. A na světě je další konflikt mezi španělskými nesmiřitelnými rivaly. Katalánský velkoklub se nechce smířit se zrušením dvouzápasového trestu pro trénera Realu Madrid Josého Mourinha.

Kontroverzní kouč Bílého baletu měl pykat za to, že v utkání španělského Superpoháru zákeřně píchl do oka tehdejšího asistenta Barcy Tita Vilanovu. Svaz však po volbě předsedy v rámci tradiční amnestie zrušil všechny tresty.

Proradný čin viděl celý svět, zlobí se v Barceloně

„Závažný a proradný čin Mourinha viděl celý svět. Jeho agresivita musí být potrestána. S rozhodnutím svazu zásadně nesouhlasíme,“ uvedl mluvčí Barcelony Toni Freixa, který nevyloučil ani vyvolání soudního sporu.

„Ano, soudit se můžeme. Ale to není náš hlavní plán. Očekáváme, že svaz zaujme správný postoj. Pokud ne, budeme muset zvážit další kroky,“ podotkl mluvčí. „Pravidla se musí změnit, aby se něco podobného v budoucnu neopakovalo. Takové věci poškozují pověst španělského fotbalu,“ dodal.

Spolu s Mourinhem byl omilostněn také sám Vilanova, od nové sezony hlavní kouč Barcelony. Ten dostal za incident v Superpoháru jednozápasový distanc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy