Barcelona i Liverpool v poháru vypadly,Juventus jde dál

14. 1. 2010 0:05
Liverpool-Reading 1:2pr., Sevilla-Barcelona 0:1(2:1)
Rafael Benítez
Rafael Benítez | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté FC Barcelona neobhájí triumf v Copa del Rey. V odvetě osmifinále Španělského královského poháru sice vyhráli na hřišti FC Sevilla 1:0, po domácí prohře 1:2 však postupuje dál soupeř.

Blaugranas tak nezopakují letos zisk maximálního počtu šesti trofejí.

Po vyrovnaném prvním poločase hosté Sevillu zatlačili a v 64. minutě jim skvělou střelou vykřesal naději záložník Xavi.

S domácími mohlo být ještě hůř, kdyby o pět minut později nešla Messiho střela jen do tyče. Kouč Guardiola v touze za druhým gólem nasadil na závěr i útočníky Krkiče a Pedra, Sevilla ale potřebný výsledek udržela.

Guardiola si připsal první neúspěch po více než roce a půl

"Vyřadili jsme bezpochyby nejlepší tým na světě," rozplýval se útočník Sevilly Capel. "Musíme se přenést dál. Snažili jsme se až do konce, ale šance na druhý gól jsme v závěru neproměnili," dodal tvůrce hry hostujícího celku Iniesta.

Kouč Guardiola poprvé od nástupu do funkce poznal pocit z vyřazení v jakékoliv soutěži.

"S tímto týmem jsme měli postoupit dál než do osmifinále a je mi líto, že jsme zklamali. Ale je dobré znamení, že se to hráčů dotklo, reakce v kabině mě potěšily. Je vidět, že máme stále hlad po vítězství," bral si z porážky pozitiva mladý kouč.

Už v úterý se musel s pohárem rozloučit také Villarreal, jenž doma podlehl druholigové Celtě Vigo 0:1.

Liverpool zlomila penalta v nastavení

Vypadli i fotbalisté Liverpoolu, kteří v opakovaném zápase 3. kola Anglického poháru prohráli s druholigovým Readingem 1:2 v prodloužení.

Svěřenci kouče Rafaela Beníteze dnešní porážkou jen podtrhli neúspěšnou sezonu, v níž nedokázali postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů a v Premier League sledují boj o titul s velkým odstupem ze sedmé pozice.

Remízou 1:1 skončil už první vzájemný zápas v Readingu, a tak se dnes oba týmy utkaly znovu. K postupu měl dlouho blíže Liverpool, přestože skórovali jen hráči hostů. V nastavení prvního poločasu si dal nešťastně vlastní gól Ryan Bertrand.

Čtěte dále: Ostuda pro Manchester, Chelsea jde dál i bez Čecha

Readingu se však povedlo vyrovnat z penalty v 94. minutě a v desáté minutě prodloužení rozhodl Shane Long. Reading, na jehož lavičce už seděl po zranění český záložník Marek Matějovský, čeká ve čtvrtém kole poháru Burnley.

Jankulovski nastoupil v základu poprvé od září

Marek Jankulovski dostal poprvé od konce září šanci v základní sestavě AC Milán. V osmifinále Italského poháru dnes odehrál celý zápas v záloze proti třetiligové Novaře, která favoritovi podlehla 1:2.

Do čtvrtfinále postoupil i Juventus, který zdolal Neapol jednoznačně 3:0 především díky dvěma brankám Alessandra Del Piera.

Jankulovski, jenž by mohl být podle spekulací německých médií vyměněn do Wolfsburgu za kanonýra Edina Džeka, se dostal dokonce dvakrát k nebezpečnému zakončení. Brankář Fontana ale jeho pokusy kryl.

Vedoucí tým třetí ligy byl slavnému velkoklubu zdatným soupeřem a na San Siro jej přijelo podpořit deset tisíc věrných fanoušků. Jejich naděje na historický výsledek zmařil až deset minut před koncem Mathieu Flamini, jenž se z 20 metrů trefil do horního růžku branky Novary.

Čtěte dále: AC Milán prý nabízí za kanonýra Džeka i Jankulovského

Kouč Leonardo dal v pohárovém duelu šanci i dalším méně vytíženým hráčům. Úvodní brankou se mu za to odvděčil šestatřicetiletý útočník Filippo Inzaghi.

Ferrara odvrátil své odvolání z Juventusu

Juventus jasnou výhrou alespoň trochu zmírnil tlak na trenéra Cira Ferraru, kterému v případě porážky hrozilo odvolání.

Turínský tým vedl od 23. minuty brankou Diega, ale vítězství mu definitivně pojistil až v závěrečné čtvrthodině Del Piero, jenž v letošní sezoně mnoho příležitostí nedostává.

Při jeho dvou trefách už byl na hřišti i český obránce Zdeněk Grygera, jenž nastoupil do druhého poločasu místo Fabia Grossa. Juventus se ve čtvrtfinále utká s velkým rivalem Interem Milán.

Porážce Neapole nezabránil ani Andrea Dossena, jenž debutoval po přestupu z Liverpoolu.

Getafe - Málaga 5:1, první zápas 1:2, postupuje Getafe;
FC Sevilla - FC Barcelona 0:1, první zápas 2:1, postupuje Sevilla.

Odveta 3. kolo Anglického poháru: Liverpool - Reading (II) 1:2 po prodl.

Osmifinále Italského poháru: AC Milán - Novara (III) 2:1, Janov - Catania 1:2, Juventus - Neapol 3:0.