Arsenal má další trofej! V Community Shield rozdrtil City

FOTO Tak Arsenal vyhrál na Manchesterem City: třikrát a dost
Hráči Arsenalu získali druhou trofej krátce po sobě po devítiletém půstu, když po květnovém triumfu v Anglickém poháru ovládli i boj o Community Shield.
Posledních 20 minut u toho byl i kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, který se tak mohl radovat z druhé trofeje v dresu londýnského celku.
Oba tým ještě nemohly nasadit ideální jedenáctky,...
... především Manchester City nastoupil v defenzivě s hodně kombinovanou sestavou, ve které chyběl kapitán Kompany.
10. 8. 2014 17:39
Finále anglického superpoháru bylo jednoznačnou záležitostí. Arsenal bez Tomáše Rosického v základní sestavě smetl Manchester City 3:0!

Praha - Arsenal slaví první velké vítězství v sezoně a zvedá nad hlavu anglický superpohár. Gunners ve Wembley smetli Manchester City ve finále Community Shield Manchester City hladce 3:0.

O vítězství Arsenalu se dvěma góly v první půli postarali Cazorla a Ramsey a po změně stran vítězství pečetil ještě ránou z hranice vápna Giroud.

Utkání jsme sledovali také v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Tomáš Rosický se na trávník dostal až v sedmdesáté minutě za již rozhodnutého stavu 3:0.

Arsenal měl nad Citizens, kterým chyběla řada opor, od prvních minut optickou převahu. První velkou šanci si ale vypracovali až ve 21. minutě a hned z toho byl gól. Před vápnem se odrazil míč ke Cazorlovi, ten si ho hned navedl na střelu a ranou k zadní tyči otevřel skóre.

Manchester se poté herně zvedl, ale Nasri i kvůli teči jednoho z obránců nezúžitkoval přihrávku Kolarova.

Odpor Manchesteru zlomil Giroud

Místo toho se radoval zase Arsenal. Sánchez našel na hrotu rozběhlého Sanogu, který prostrčil míč na Ramseyho a ten se z otočky prosadil. Třetí trefu mohl ještě před přestávkou přidat Sánchez, ale jeho sólo včas vystihl Caballera a balón vykopl.

Po pauze Citizens přidali na obrátkách a sevřeli soupeře na jeho polovině. Dvě obrovské příležitosti zahodil Jovetič. Nejprve hlavou trefil tyč, podruhé protáhl brankáře.

Místo snížení tak přišlo definitivní rozhodnutí. Čerstvý Giroud zpoza vápna přeloboval Caballeru a rozhodl tím celý superpohár.

Citizens se sice ještě snažili symbolickou branku, ale marně. Na straně Arsenalu už nepřidal žádný zářez ani Rosický, který přišel ze střídačky na posledních 20 minut.