Arsenal i s Rosickým postoupil do semifinále poháru

8. 3. 2014 16:45
Fotbalisté Arsenalu porazili v Anglickém poháru Everton 4:1 a jsou v semifinále.
Mikel Arteta slaví proměněnou penaltu v zápase Anglického poháru s Evertonem.
Mikel Arteta slaví proměněnou penaltu v zápase Anglického poháru s Evertonem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili v Anglickém poháru Everton 4:1 a jsou v semifinále. Tomáš Rosický nastoupil na posledních 12 minut a byl u toho, když jeho francouzský spoluhráč Olivier Giroud dvěma góly zpečetil vítězství domácích. V semifinále narazí "Gunners" na vítěze zápasu Hull - Sunderland.

Čtvrtfinálový souboj začali lépe domácí, které poslal do vedení už po sedmi minutách hry Mesut Özil. Zaznamenal tak svoji první trefu za Arsenal v roce 2014. Everton ale ještě do přestávky vyrovnal, když přihrávku Belgičana Kevina Mirallase zužitkoval jeho reprezentační kolega Romelu Lukaku.

Po změně stran pak z pokutového kopu potrestal faul Garetha Barryho Mikel Arteta, který v Anglickém poháru skóroval poprvé po pěti letech. Giroud krátce po Rosického příchodu na hřiště zkompletoval výsledek dvěma trefami v rozmezí necelých tří minut.