Ajax po Slavii spustil kanonádu. Dal osm gólů!

roj
19. 8. 2007 14:29
Huntelaar vstřelil čtyři góly
Slávista David Kalivoda (vpravo) ve vzdušném souboji s hráčem Ajaxu Amsterdam Jaapen Stamem. | Foto: Reuters

Amsterdam - Proti fotbalistům Slavie se nizozemský Ajax nemohl střelecky prosadit, ale hned v úvodním kole domácí ligy si pořádně spravil chuť. Na stadionu De Graafschap nasázeli soupeři osm gólů.

Soupeř Slavie ve třetím kole předkole Ligy mistrů začal kanonádu na půdě nováčka nizozemské ligy deset minut před přestávkou, když se trefil Huntelaar, jenž ve středu neproměnil penaltu proti Martinovi Vaniakovi. Mladý střelec Ajaxu ze sebe setřálsl i tento penaltový neúspěch.

Gól z pokutového kopu v devadesáté minutě byl jeho čtvrtou trefou v utkání! Zároveň tak uzavřel skóre na konečných 8:1. Dvakrát se vzápase trefil Maduro.

Ajax nastoupil v sestavě: Stekelenburg - Heitinga, Colin, Stam, Vermaelen (69. Wechström) - Gabri, Schilder (46. Maduro), Emanuelson (79. Rommedahl) - Bakircioglü, Huntelaar, Suárez.

Výsledek, 1.kolo:
De Graafschap - Ajax 1:8 (Ouweland - 36., 69, 90. 90. (z pen) Huntelaar, 55., 59. Maduro, 42. Suarez, 61. Bakircioglu), Almelo - PSV Eindhoven 0:2, Sparta Rotterdam - Arnhem 1:2, Utrecht - Feyenoord Rotterdam 0:3