Agüero zachránil Manchesteru City bod proti Liverpoolu

3. 2. 2013 19:33
Šlágr anglické Premier League mezi Manchesterem City a Liverpoolem skončil remízou 2:2.
Sergio Agüero.
Sergio Agüero. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City remizovali v 25. kole anglické ligy s Liverpoolem 2:2 a na svého městského rivala Manchester United ztrácejí na druhém místě tabulky již devět bodů. Tottenham porazil 1:0 West Bromwich a přiblížil se třetí Chelsea na jediný bod.

Úřadující mistr Manchester City se ujal vedení v 23. minutě, kdy z lehké pozice po Milnerově centru zakončil bývalý útočník Teplic Džeko. Již o šest minut však vyrovnal ranou z dálky Sturridge a připravil soupeře o možnost udržet páté čisté konto v Premier League v řadě.

Svého spoluhráče čtvrt hodiny před koncem napodobil dalším úspěšným pokusem z dálky kapitán Gerrard, ale ani to Liverpoolu k vítězství nestačilo. V 78. minutě totiž špatně vyběhl brankář Reina a prohrál souboj s Agüerem, který z těžké pozice srovnal na konečných 2:2.

Tottenham se na čtvrtém místě přiblížil už na jediný bod k Chelsea. V duelu proti West Bromwichi mu na výhru stačil Baleův jediný gól. Londýnskému týmu pomohl k venkovnímu triumfu zbytečným vyloučením za plivnutí na soupeře obránce Popov.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

West Bromwich - Tottenham 0:1 (67. Bale), Manchester City - Liverpool 2:2 (23. Džeko, 78. Agüero - 29. Sturridge, 73. Gerrard).

1. Manchester United 25 20 2 3 60:31 62
2. Manchester City 25 15 8 2 47:21 53
3. Chelsea 25 13 7 5 51:27 46
4. Tottenham 25 13 6 6 42:29 45
5. Everton 25 10 12 3 40:30 42
6. Arsenal 25 11 8 6 49:29 41
7. Liverpool 25 9 9 7 44:32 36
8. Swansea 25 8 10 7 34:28 34