Fleretista Choupenitch získal na ME bronzovou medaili

ČTK ČTK
18. 6. 2024 21:02
Fleretista Choupenitch získal na ME bronzovou medaili

Fleretista Alexander Choupenitch získal na mistrovství Evropy v šermu podruhé v kariéře bronzovou medaili. Českého reprezentanta na šampionátu v Basileji v semifinále zastavil světový šampion Ital Tommaso Marini, který si pak došel pro zlato.

Třicetiletý Choupenitch rozšířil svou sbírku bronzových medailí už na tři. První má z evropského šampionátu z roku 2018, třetí byl i na olympijských hrách v Tokiu před třemi lety.

"Mám opravdu radost, že jsem vybojoval medaili. Na turnaji byla spousta těžkých zápasů. Mezi šestnácti s Macchim, což je světová pětka, a vyhrál jsem 15:13. Ve čtvrtfinále jsem otáčel zápas s Francouzem Chastanetem, ve kterém jsem prohrával 10:13, ale nakonec jsem vyhrál 15:14," pochvaloval si v nahrávce pro média.

V boji o postup do finále s Marinim držel krok až do koncovky. "V semifinále byl stav 11:11, ale konec s mistrem světa Marinim mi nevyšel," posteskl si. Z bronzu ale zklamaný nebyl. "Myslím si, že je to super výsledek vzhledem k olympijským hrám. Celkově mám z bronzu na mistrovství Evropy velkou radost," dodal.

Přiznal, že na konci už byl hodně unavený. "Všechny zápasy v jeden den, čtyři zápasy v play off, šest ve skupině, což je opravdu hodně. Teď je potřeba doléčit zranění a dobře se připravit na vrchol sezony," plánuje s vyhlídkou na třetí olympijský start.

Mistrovství Evropy v šermu v Basileji:

Muži - fleret:

Finále: Marini - Foconi (oba It.) 15:4,

semifinále: Marini - Choupenitch (ČR) 15:11, Foconi - Pauty (Fr.) 15:7, …další pořadí: 64. Holý (ČR).

Ženy - kord:

Finále: Embrichová (Est.) - Mallová-Bretonová (Fr.) 15:12,

semifinále: Embrichová - Santucchiová (It.) 15:12, Mallonová-Bretonová - Favreová (Švýc.) 15:14, …další pořadí: 13. Bieleszová, 33. Saligerová, 48. Coufalová (všechny ČR).

 

Právě se děje

Další zprávy