Dortmund se po třech zápasech dočkal výhry v bundeslize

16. 10. 2015 23:09
Mats Hummels se raduje z gólu
Mats Hummels se raduje z gólu | Foto: Reuters

Mohuč (Německo) - Fotbalisté Dortmundu se po třech zápasech dočkali v německé bundeslize vítězství. Druhý tým tabulky vyhrál v Mohuči góly Marca Reuse a Henrika Mchitarjana 2:0 a za vedoucím Bayernem Mnichov, který hraje až o víkendu, zaostává momentálně o čtyři body.

Svěřenci trenéra Thomase Tuchela, který v minulosti vedl právě Mohuč, před reprezentační pauzou utrpěli debakl 1:5 na hřišti mistrovského Bayernu a dnes chtěli vše odčinit. V 18. minutě poslal hosty do vedení třetí trefou v sezoně Reus a krátce po přestávce mohl náskok zvýraznit, neproměnil ale přísně nařízenou penaltu.

Uklidňující druhý gól tak přidal až osm minut před koncem hrací doby arménský reprezentant Mchitarjan, který se trefil počtvrté v tomto ročníku a Tuchel mohl slavit vítězný návrat do svého bývalého působiště.