Den 13: Zlato Špotákové i zklamání pětibojaře Svobody

Red Spo
21. 8. 2008 18:30
Hlasujte v pravidelné anketě Aktuálně.cz

Peking - Ve znamení úspěchu oštěpařky Barbory Špotákové se nesl třináctý den olympijských her. Sedmadvacetiletá atletka vybojovala pro Českou republiku třetí zlatou medaili, když překonala dosavadní evropský rekord a v posledním šestém hodu poslala své náčiní do vzdálenosti 71,42 metru.

Rodačka z Jablonce nad Nisou tedy právem aspiruje na "úspěch dne" v pravidelné anketě redakce Aktuálně.cz.

Českým smutným hrdinou se naopak stal moderní pětibojař David Svoboda. Ten měl sice po třech disciplínách nadějně vykročeno k medaili, ale jeho sny zhatil parkur, kde nedokázal na koni jménem HunHun absolvovat několik překážek a poté co dokonce vypadl ze sedla, musel čtvrtou disciplínu vzdát.

Nedobře vypadaly také vyhlídky Romana Šebrleho. Po tom, co pokazil vrh koulí, ale zmobilizoval své síly a kvalitním výkonem ve skoku vysokém, kde překonal 211 cm, se dostal zpět do bojů o medaile. Do druhého dne bude nakonec útočit z pátého místa.

Souhrn dne:

Dálkový plavec Vítek skončil na desítce sedmnáctý
Český dálkový plavec Rostislav Vítek v premiéře plaveckého maratonu na deset kilometrů výrazně nepřekvapil a skončil na sedmnáctém místě.

Oštěpař Veselý a výškařky postoupili do finále
Finálovou účast si vybojoval v ranních hodinách oštěpař Vítězslav Veselý, který dosáhl výkonu 81,20 m. Postup do konečných bojů si zajistily také výškařky Iva Straková a Romana Dubnová.

Čínský kůň shodil pětibojaře Svobodu i medailové naděje
Skutečně smolné odpoledne zažil moderní pětibojař David Svoboda. Český reprezentant se nacházel po třech disciplínách na druhém místě, ale jeho naděje na zisk medaile zhatil parkur. Tam si totiž vylosoval domácího koně jménem HunHun a po několika nezdolaných překážkách čtvrtou disciplínu vzdal. Náhradník zraněného Libora Capaliniho, Michal Michalík pak celkově skončil šestý.

Fantastická Špotáková! Češi vezou z Pekingu další zlato
Odpolední drama na olympijském stadionu vygradovala reprezentační oštěpařka Barbora Špotáková do nové úrovně. Nejenže rozjásala posledním hodem české fanoušky a získala zlatou medaili, stala se taktéž držitelkou nového evropského rekordu. Ten nyní činí 71,42 metru.

Šebrle je po prvním dnu pátý. Medaile jsou na dohled
První den desetiboje má za sebou i Roman Šebrle. Ten se dokázal po horším vstupu do soutěže zvednout a díky dobrému výkonu ve skoku vysokém se opět dostal do boje o medailové příčky.