Brazílie vyřazena. O zlato se utká Argentina s Nigérií

Red Spo
19. 8. 2008 16:53
Semifinále: Nigérie - Belgie 4:1
Argentinci se tentokráte radovali z gólu jen jednou. Zato Bolívie hned šestkrát. | Foto: Reuters

Peking - Olympijský fotbalový turnaj už zná své finalisty. O zlato se utkají suverénní vítězové semifinálových duelů Nigérie a Argentina, která v ostře sledovaném jihoamerickém derby deklasovala Brazílii 3:0.

Obhájci olympijského zlata z Argentiny po vyrovnané první půli plné atraktivního fotbalu zasadili svému rivalovi dvě smrtící rány krátce po změně stran.

Lionel Messi své šance nevyužil, jenže tentokrát za něho parádně zaskočil Sergio Agüero. Nejprve dotlačil za brankovou čáru Di Mariův centr a o šest minut později srazil Brazílii druhým gólem po akci Parejy.

Ronaldinho a spol. byli na kolenou. O šanci na zvrat definitivně přišli čtvrt hodiny před koncem zápasu, když po faulu Rafinhy v šestnáctce na pronikajícího Agüera proměnil penaltu Juan Roman Riquelme.

Hráči Nigérie rozstříleli v semifinále 4:1 Belgii a v sobotním utkání o zlatou medaili se pokusí zopakovat své senzační prvenství z Atlanty 1996.

Africký tým se ujal vedení už v sedmnácté minutě, když se prosadil Olubayo Adefemi.

Nigérijci slaví, po dvanácti letech si zopakují olympijské finále.
Nigérijci slaví, po dvanácti letech si zopakují olympijské finále. | Foto: Reuters

Když pak v průběhu druhé půle přidal dvě branky Chinedu Obasi, bylo o vítězi duelu prakticky rozhodnuto.

Nigérijci se ale nespokojili pouze s tříbrankovým vedením a dvanáct minut před koncem se počtvrté trefil Okonkwo. Belgičané pouze zásluhou Laurenta Cimana skóre už pouze korigovali.