Bláznivý zápas v Třinci. Liberec stáhl tříbrankové manko, v závěru ale přišla smršť

před 2 hodinami
Hokejisté Třince porazili v 8. kole extraligy liberecké Bílé Tygry 6:3. Výhra domácích se však nerodila snadno. Nadřela se i Sparta, které musela v Mladé Boleslavi otáčet a nakonec vyhrála 2:1.
Radost hokejistů Třince
Radost hokejistů Třince | Foto: HC Oceláři Třinec

Třinec sice vedl po dvou třetinách už 3:0, ale Severočeši dokázali ve třetí části srovnat. V 57. minutě vstřelil vítěznou branku Ocelářů obránce Tomáš Kundrátek, úřadující mistr poté přidal dva góly při power play soupeře.

Domácí se dostali do první velké šance už ve 2. minutě. Po přihrávce Daňa se na ose kluziště v útočném pásmu krásnou kličkou uvolnil Kundrátek, ale jeho pokus skončil na horní tyči. Branková konstrukce poté pomohla Královi i při střele Kurovského.

Hra se poté trochu uklidnila, dominovaly především pozorné obrany. Změnit opatrnou pasáž zápasu mohla zlomit přesilovka po faulu Faško-Rudáše, ale domácí v nabídnuté početní výhodě nic kloudného nevymysleli.

Do druhé třetiny vstoupili Oceláři s další přesilovou hrou, kterou již využili. Teplého střelu dorazil pohotově v předbankovém prostoru Addamo. Zvýšit mohl Kurovský, do jeho kličky na brankovišti však vložil hůl liberecký obránce.

Domácí celek měl i nadále podstatně vice ze hry. Největší šanci hostů měl v 29. minutě Thomas, ale Kacetl ho z bezprostřední blízkosti vychytal. Třinečtí byli aktivnější a ve 35. minutě přidali další gól. Prosadil se osamocený Sikora, jenž krátkou kličkou pod betony Krále zvýšil na 2:0. O 94 sekund později to bylo již 3:0, když Hudáček nachytal Krále nahozením z rohu kluziště.

Bílí Tygři však vzápětí rychle snížili, z brejku se prosadil kapitán Filippi a připsal si premiérový gól v sezoně. Ofenzívní festival ve Werk aréně pokračoval nadále. Po střele Marinčina zvonila za libereckým brankářem už potřetí tyč.

V úvodu třetí části nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté zápas zdramatizovali. Pak se ale prosadil Vlach a následně v přesilové hře podruhé v zápase Fillipi. Oceláři si však vzali v 57. minutě vedení zpět. Zavřeli soupeře v útočném pásmu a Kundrátek dělovkou překonal Krále počtvrté. Hosté to v závěru zkusili ještě bez brankáře, ale Daňo a Hrehorčák pečetili triumf domácího celku.

Rozhodnutí těsně před koncem

Sparta zvítězila v Mladé Boleslavi 2:1 a v pátém utkání šestizápasové venkovní série si připsala čtvrtou výhru. Pražané otočili skóre v závěrečné třetině, minutu před koncem rozhodl Kryštof Hrabík. Bruslařský klub utrpěl v sedmém utkání v ročníku teprve druhou porážku.

Ve 3. minutě si domácí gólman Furch poradil s Tonovou tečí Irvingovy střely od modré čáry. Na druhé straně zahrozili Bernad a Junttila. Pražané se ubránili při trestu Salomäkiho, při kterém nepřekonal Kořenáře Lakatoš a velkou šanci neproměnil ani Buchtele, letní posila Bruslařského klubu ze Sparty. V čase 15:36 se už Mladá Boleslav dočkala vedení. Z levého kruhu se trefil Lakatoš, jehož vyslal do brejku přihrávkou vzduchem z obranného pásma Čech.

Na začátku druhé části po Pavlíkově přihrávce minul Buchtele. Na druhé straně zahrozil Hyka. Domácí potom dostali Pražany pod tlak, ale Havlínovu střelu ukryl v lapačce Kořenář. Furcha prověřili Chlapík s Tonem a v 37. minutě se dostal do šance Forman, vyrovnat se mu však nepodařilo. Mladoboleslavského gólmana nepřekonal ani produktivní bek Irving.

V závěrečné části se Sparta tlačila za smazáním ztráty, ale po Krejčíkově přihrávce nevyzrál na Furcha Chlapík. Domácí se ubránili při Doležalově pobytu na trestné lavici, ale v 51. minutě už Sparta vyrovnala. Krejčík nabil za pravý kruh Kemiläinenovi, který překonal Furcha střelou na lapačku. Právě finský bek šel vzápětí pykat, ale domácí přesilovku nevyužili. Přesně minutu před koncem se radovala Sparta, když Kryštof Hrabík tečoval ránu kapitána Formana.

8. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 22. Addamo (Teplý, Kundrátek), 35. Sikora (Teplý, Kundrátek), 36. L. Hudáček (Daňo), 57. Kundrátek (Kurovský), 59. Daňo (Cienciala), 60. Hrehorčák (Adámek, Dravecký) - 37. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 47. J. Vlach (A. Musil), 49. Filippi (Lantoši, Melancon). Rozhodčí: Šír, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4705.

Třinec: Kacetl - Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jank, Adámek - Daňo, Nestrašil, L. Hudáček - Cienciala, P. Vrána, Kurovský - Teplý, M. Roman, Addamo - Dravecký, Čacho, Hrehorčák - Sikora. Trenér: Moták.

Liberec: D. Král - T. Galvas, Ivan, Melancon, Aubrecht, Krutil, Derner, Petrovický - Faško-Rudáš, Filippi , Lantoši - Thomas, Bulíř, Flynn - Kelly Klíma, A. Musil, Ryšavý - Zachar, J. Vlach, Petrovský - Jansa. Trenér: Pešán.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Lakatoš (A. Čech, Jánošík) - 51. Kemiläinen (Krejčík, J. Lajunen), 59. K. Hrabík (M. Forman, Irving). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - J. Frodl, Hynek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4016.

Mladá Boleslav: D. Furch - A. Čech, Pyrochta, Havlín, Bernad, F. Pavlík, Jánošík, Křepelka - Junttila, Fořt, Skalický - Lakatoš, Čajka, Buchtele - Z. Doležal, Závora, Rekonen- J. Stránský, Suchý, Dvořáček. Trenér: Král.

Sparta: Kořenář - Kemiläinen, Mašín, Mikliš, Krejčík, Irving, Kempný, T. Tomek - P. Kousal, O. Najman, Chlapík - Hyka, J. Lajunen, Salomäki - M. Forman, D. Vitouch, K. Hrabík - Ton, Žmola, O. Hrabík. Trenér: Gross.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čihař (Černoch, O. Beránek), 23. O. Beránek (Černoch, Reunanen), 40. Reunanen (O. Procházka, T. Redlich), 48. O. Beránek (Mamčins, Plutnar), 63. Jiskra (Gríger, Reunanen) - 9. Marcinko (Beuadin), 25. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko), 46. Flek (K. Pospíšil), 56. Ďaloga (K. Pospíšil, Marcinko). Rozhodčí: Hribík, Šindel - Ondráček, Štěpánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4233.

Karlovy Vary: Frodl - Mikyska, Reunanen, D. Moravec, Jaks, Plutnar, Mamčins, Rulík - O. Beránek, Černoch, Čihař - O. Procházka, Gríger, Jiskra - Kofroň, Salsten, Sapoušek - Koffer, Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Brno: Postava - Beuadin, Ščotka, Švrček, Ďaloga, Gulaši, Bartejs, F. Němec - H. Zohorna, Cingel, Flek - K. Pospíšil, Marcinko, A. Zbořil - Rachůnek, J. Kos, Zaťovič - Říčka, Kollár, Konečný. Trenér: Pokorný.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Šustr (M. Kaut), 49. Radil (T. Zohorna, Herčík), 59. M. Kaut (Smejkal) - 30. Pekař (D. Kaše). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 9892.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Šustr, T. Dvořák, Hájek, Vála, Houdek - Radil, Paulovič, Červenka - M. Kaut, T. Zohorna, Smejkal - Vondráček, Mandát, Lichtag - Herčík, Poulíček, Macek. Trenér: Zadina.

Litvínov: Zajíček - Baláž, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, Gajdoš - Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa - Pekař, D. Kaše, Hlava - Jícha, Gut, Jurčík - Havelka, Vopelka, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (T. Černý, Doktor), 37. Kusko (Fridrich, Sirota), 41. Fridrich (Nahodil, Plášek), 52. Kusko - 52. R. Pavlík (A. Novotný). Rozhodčí: Vrba, Stano - Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4447.

Olomouc: Machovský - T. Černý, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Korenčík, Mareš - Doktor, Kusko, J. Káňa - Fridrich, Nahodil, Plášek - Orsava, P. Musil, Kunc - Mácha, J. Knotek, Anděl. Trenér: Tomajko.

Hradec Králové: Škorvánek - Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Mudrák - Jergl, Tamáši, Perret - Šťastný, Miškář, R. Pavlík - Estephan, Batna, Dmowski - Pour, Štohanzl, A. Novotný - Chalupa. Trenér: T. Martinec.

1. Litvínov 8 7 0 0 1 27:14 21
2. Pardubice 8 5 0 1 2 24:22 16
3. Sparta 8 5 0 0 3 23:10 15
4. Mladá Boleslav 7 3 2 0 2 18:15 13
5. Vítkovice 6 3 1 1 1 22:13 12
6. Třinec 8 3 0 3 2 21:18 12