Svátek biatlonu: Ruhpolding plný bláznivých outfitů a podnapilých fans. Na víkend dorazili i Češi

Podívejte se na fotogalerii ze Světového poháru v biatlonu, který tento týden hostí německý Ruhpolding.
Zejména závody štafet, které se v bavorském městečku jely v pátek a v sobotu, naplnily obří tribunu i široké prostory kolem trati. A v hledišti byly k vidění zajímavé záležitosti. Třeba obří řehtačky v národních barvách.
Popřípadě můžete mít menší řehtačku, tu je ale třeba kompenzovat zajímavější pokrývkou hlavy.
V tomhle případě klobouk rovněž zaujal. Nechybí ani bavorské kroje a další více či méně bizarní outfity.
"Jsem fanoušek", hlásí tenhle německý nadšenec. Pro případ, že by si toho třeba někdo nevšiml. On i jeho krajané mohl slavit, německé biatlonistky v sobotu ovládly štafetu. Jako v poslední době téměř pravidelně.
Foto: Milan Kammermayer
Aleš Vávra Aleš Vávra, Milan Kammermayer
14. 1. 2018 7:30
Podívejte se na fotogalerii ze Světového poháru v biatlonu, který tento týden hostí německý Ruhpolding.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy