SP v biatlonu • Östersund • 11:00

Sprint žen

Přeji příjemné nedělní dopoledne, vítejte při sledování on-line přenosu ze sprintu žen v rámci prvního podniku Světového poháru v biatlonu ve švédském Östersundu. Závod začíná v 11 hodin.

Světový pohár v biatlonu začal ve švédském Östersundu včera vytrvalostními závody žen i mužů. Zatímco mezi muži se českým barvám příliš nezadařilo, ženská část výpravy potěšila srdce každého biatlonového fanouška. Bezchybná Markéta Davidová si totiž dojela pro zlatou medaili.

Takto se včera slavilo první zlato v sezóně v podání Markéty Davidové.

Dnes čeká biatlonistky sprint dlouhý 7,5 kilometrů a dvě střelby. Po úvodních 2500 metrech ženy zalehnou, o dalších 2500 metrů dále je čeká střelba vestoje. Směrem k dalšímu možnému úspěchu bude velmi důležitá především střelba a včerejší nula Markéty Davidové je tudíž dobrým příslibem.

Včera se jel tento čtyřkilometrový okruh. Dnes čeká na biatlonistky kratší trať.

Na trati dnes Markétu Davidovou rozhodně nepřehlédneme, neboť pojede ve žlutém dresu pro vedoucí ženu světového poháru, avšak Makula nebude jedinou českou biatlonistkou. S číslem 7 vystartuje Lucie Charvátová, o tři a půl minuty za ní již zmiňovaná Markéta Davidová, číslo 40 poveze Eva Puskarčíková a dvě zástupkyně máme i s vyššími čísly. Třiasedmdesátku bude mít Jessica Jislová, číslo 109 pak Tereza Vinklárková.

Loni se sprint žen v Östersundu nejvíce vydařil Tirill Eckhoffové, která zároveň ovládla hodnocení disciplíny napříč celou sezónou. Naopak pro české barvy to byl v březnu závod hrůzy. Lucie Charvátová dojela na 69. místě, Markéta Davidová na 70. pozici a ještě hůře na tom byla dvojice Puskarčíková - Jisslová. První zmíněná dojela po třech chybách až čtyřiadevadesátá, Jisslová uzavřela celou výsledkovou listinu na 101. místě.

Již za chvíli bude odstartován druhý ženský závod letošní sezóny v rámci SP v biatlonu. Jako první se na trať vydá Justine Braisaz-Bouchetová. Hned od úvodních minut tak bude, koho sledovat. Nejenže jsou v první patnáctce startovní listiny dvě Češky, mezi prvními bude startovat například i Hauserová či Dorothea Wiererová.

Start

ZÁVOD JE ODSTARTOVÁN.

Start

Za Braisaz-Bouchetová už se vydala na trať také Emma Lunderová s Lisou Theresou Hauserovou. Za malou chvíli se představím už i české biatlonistky.

Start

Na trati je Lucie Charvátová. S číslem 7 bude pronásledovat Bulharku Todorovovou, která odstartovala chvíli před ní.

Start

Teď už je v závodě i včerejší vítězka úvodního závodu sezóny Markéta Davidová. Pomalu tak můžeme začít sledovat průběžné časy na trati, kde už se nám prezentuje Lucie Charvátová.

1. střelba

Justine Braisaz-Bouchetová se jako první předvedla na střelnici a je z toho jedna chyba. Emma Lunderová je sice bezchybná, ale čas má pomalejší.

1. střelba

Na svou úvodní střelbu se dostala už i Lucie Charvátová a byla z toho nula. To znamená průběžné vedení. O třináct vteřin je Lucie rychlejší než Dorothea Wiererová.

1. střelba

Jenže před Charvátovou se okamžitě vměstnala jedna z favoritek Anais Chevalierová-Bouchetová.

2,1 km

Ke střelbě se pomalu blíží také Markéta Davidová. Po 2100 metrech je průběžně pátá se ztrátou přes osm vteřin.

1,3 km

Naprosto drtivé tempo od Elviry Öbergové. Na prvním mezičase je mladá Švédka první o téměř osm vteřin. 

1. střelba

Markéta Davidová pokračuje ve skvělé střelbě a zaznamenává svou pátou nulu v řadě. Díky tomu je po ležce průběžně na čtvrté pozici.

1. střelba

Jenže bezchybná je také Hanna Öbergová, která je rychlejší než obě české biatlonistky. Švédské sestry Hanna s Elvirou dnes budou horkými kandidátkami na vítězství.

1. střelba

Výborný úvod závodu si trochu pokazila Elvira Öbergová, která vyslala poslední výstřel na ležce mimo terč. Do čela tak mladá švédská biatlonistka nepůjde.

2. střelba

Zatímco většina biatlonistek absolvuje první střelbu, Lucie Charvátová už má pro dnešek střelecky odpracováno. Bohužel si Lucka závod pokazila třemi nepřesnými výstřely.

2. střelba

Výborně zatím jede Anais Chevalierová-Bouchetová, která je i po druhá střelbě bez chyby. Aktuálně tak před Braisazovou-Bouchetovou vede o půl minuty.

4,6 km

Markéta Davidová se blíží na druhou střelbu. Má za sebou už téměř pět kilometrů a na dosud posledním mezičase je o 17 vteřin za vedoucí Chevalierovou-Bouchetovou.

1. střelba

Jednu chybu a poměrně dlouhou střelbu si připsala Tirill Eckhoffová. Norka tak ztrácí téměř 30 vteřin.

2. střelba

Bohužel, na stupně vítězů to dneska Markétě Davidové nevyjde. Vinou jedné nepřesnosti na druhé střelbě je česká biatlonistka zatím čtvrtá.

2. střelba

Hanna Öbergová útočí na vítězství. Po dvou bezchybných střelbách je Švédka o necelé dvě vteřiny rychlejší než vedoucí Chevalierová-Bouchetová.

2. střelba

Běžecky je Elvira Öbergová dnes opět fenomenální, ale i na stojce zapisuje jednu chybu. Přesto je průběžně rychlejší než Markéta Davidová a může zaútočit na stupně vítězů.

6,3 km

Na předposlední mezičas dorazila Markéta Davidová, která teď běží společně s Hannou Öbergovou. Zatímco je Češka pátá, švédská biatlonistka nakopla motor a drtí všechny soupeřky v posledním okruhu.

1. střelba

Marte Olsbuová Röiselandová se zapojuje do boje o vítězství. První střelba za nula a je z toho druhé místo. Vede průběžně nenápadná Solová z Běloruska.

Cíl

V cíli je Markéta Davidová, která se momentálně řadí na pátou pozici. Udržet se v TOP 10 však nebude jednoduchým úkolem.

Cíl

Máme novou průběžně vedoucí biatlonistku. Je jí domácí Hanna Öbergová, která z čela závodu odsunula francouzské duo.

2. střelba

Na vítězství mohla zaútočit Hanna Solová z Běloruska, nicméně jednou chybou se odsoudila k průběžně třetímu místu. Na vedoucí Hannu Öbergovou ztrácí necelých 20 vteřin.

1. střelba

Výborně se na první střelbě prezentovala Eva Puskarčíková. Běžecky sice nepatří mezi nejrychlejší, avšak díky čisté střelbě se zařadila na desátou pozici.

Cíl

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ V CÍLI

 

1. Hanna Öbergová (SWE) 0+0 19:01,5

2. Anais Chevalierová-Bouchetová (FRA) (0+0) +11,3

3. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) (0+1) +35,9

---

7. Markéta Davidová (0+1) +59,8

17. Lucie Charvátová (0+3) +2:02,2

2. střelba

Teď ale pozor. Na druhou střelbu se nyní dostala Marte Olsbuová Röiselandová, která by mohla zaútočit na vedení.

2. střelba

Nakonec je z toho jedna chyba a 12 vteřin ztráty pro Olsbuovou Röiselandovou. V posledním kole tak bude běžecky útočit ze třetího místa.

2. střelba

Výborně. Eva Puskarčíková je také po druhé střelbě čistá a aktuálně je nejlepší Češkou. Průběžné sedmé místo.

6,3 km

Sledujme ovšem boj o vítězství. Na Hannu Öbergovou v závěrečném běžeckém kole útočí Marte Olsbuová Röiselandová, avšak Švédka jela do cíle fantasticky. Olsbuová Röiselandová ztrácí přes 18 vteřin.

6,3 km

Olsbuová Röiselandová možná nebude ani na stupních vítězů. Skvěle totiž jede Alimbekavová, jenž má pětivteřinové manko na druhou Chevalierovou-Bouchetovou.

6,3 km

A výborně se drží také Eva Puskarčíková. Česká biatlonistka je po více než šesti kilometrech na desáté pozici, což z ní činí průběžně nejlepší naší reprezentantku.

Cíl

Marte Olsbuová Röiselandová ještě v závěru zabrala a aktuálně se vměstnala na stupně vítězů. Se ztrátou patnácti vteřin je Norka třetí, avšak bude na ní útočit Alimbekavová.

7,1 km

Jenže Dzinara Alimbekavová zpomaluje a v boji o bronz je dvě setiny za Olsbuovou Röiselandovou.

Cíl

Na Marte Olsbuovou Röiselandovou nakonec Dzinara Alimbekavová opravdu nestačila. Čtvrtým časem tak odsouvá jen svou reprezentační kolegyni Hannu Solovou.

Cíl

Výborný závod má za sebou Eva Puskarčíková, která zřejmě bude nejlepší českou biatlonistkou. V cíli máme přes čtyřicet závodnic a Eva drží desátou pozici.

1. střelba

Zpět na střelnici. Poprvé se nám totiž předvedla Jessica Jislová, která si připsala nulu a při solidním běhu se zařadila na sedmnácté místo. Po první střelbě jsou v TOP 20 čtyři Češky.

2. střelba

Aspoň trochu si spravila chuť Anais Bescondová, která zvládla střelbu ve stoje a bude útočit na elitní desítku. 

Cíl

 

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ V CÍLI

 

1. Hanna Öbergová (0+0) 13:34,4

2. Anais Chevalierová-Bouchetová (0+0) +11,3

3. Marte Olsbuová Röiselandová (0+1) +15,4

10. Eva Puskarčíková (0+0) +52,8

13. Markéta Davidová (0+1) +59,8

39. Lucie Charvátová (0+3) +2:02,2

2. střelba

Velmi dobrý závod jede opět Anna Weidelová. Němka má dvě nuly a bude bojovat o umístění v TOP 10.

2. střelba

Fantastická střelba v podání Jessicy Jislové. Mladá česká biatlonistka má druhou nulu a zatím je třináctá. Opravdu výborné výkony od svěřenkyň Egila Gjellanda.

Cíl

V cíli stále zůstávají dvě české biatlonistky mezi elitní patnáctkou. Na Markétu Davidovou teď sice útočila Anna Weidelová, nicméně její čas byl nakonec o dvě vteřiny pomalejší.

Cíl

Závěrečné metry už má za sebou také Jessica Jislová. Ta bude útočit na umístění v nejlepší dvacítce, neboť je aktuálně sedmnáctá. Výborná práce.

Cíl

Z první desítky se dnes nakonec nebude radovat Eva Puskarčíková, kterou právě vystrnadila Ida Lienová z Norska. Pouhé dvě vteřiny dělily Evu od TOP 10.

1. střelba

Také Tereza Vinklárková nepokazila český střelecký účet. Průběžná 35. pozice by znamenala přísun bodů pro mladičkou biatlonistku.

Cíl

Jessicu Jislovou mohla z nejlepší dvacítky vyšoupnout Anna Magnussonová, ale nakonec je Švédka o dva a půl vteřiny pomalejší. Týmově to dnes z českého pohledu vypadá fantasticky.

2. střelba

Výborný závod absolvuje také Tereza Vinklárková. Česká juniorka má druhou nulu a bude útočit na umístění mezi třiceti nejlepšími. Budou z toho body.

Cíl

Obrovská spokojenost Terezy Vinklárkové. O jednu desetinu je Češka za hvězdnou Tirill Eckhoffovou a vměstnala se do nejlepší třicítky.

Dnešní závod je tedy u konce a z vítězství se raduje Hanna Öbergová. Tu na stupních vítězů doplní Anais Chevalierová-Bouchetová a Marte Olsbuová Röiselandová. Zklamané ale rozhodně nemohou být ani Češky. Dnes to sice nevyšlo na medaili, avšak výsledkem jsou čtyři umístění mezi nejlepšími třiceti.

VÝSLEDKY ČESKÝCH BIATLONISTEK

 

11. místo - Eva Puskarčíková (0+0) +52,8

15. místo - Markéta Davidová (0+1) +59,8

18. místo - Jessica Jislová (0+0) +1:06,5

29. místo - Tereza Vinklárková (0+0) +1:30,8

54. místo - Lucie Charvátová (0+3) +2:02,2

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy