Biatlon na Vysočině bezpečnostní rada ohledně koronaviru neřešila

ČTK ČTK
25. 2. 2020 21:27
Případná omezení velkých sportovních akcí včetně závodů Světového poháru v biatlonu, které se budou konat na Vysočině v příštím týdnu, dnes Bezpečnostní rada státu při jednání o opatřeních kvůli šíření koronaviru neřešila.
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Nejspíš se jim bude věnovat na pondělním jednání. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zatím zvláštní opatření kolem těchto událostí nutná nejsou. Premiér to po dnešním večerním jednání řekl novinářům.

"V této chvíli jsme biatlon ani další akce neřešili. Podle vývoje situace se k tomu vrátíme nejspíš v pondělí. V současnosti si ale myslím, že není důvod k nějakým radikálním opatřením," uvedl Babiš. Případná opatření jsou podle něj v gesci ministerstva zdravotnictví, které o nich v současné době neuvažuje.

Světový pohár v biatlonu se má v Novém Městě na Moravě konat od 5. do 8. března. Během čtyř dnů je na programu šest závodů a organizátoři očekávají každý den třicet tisíc návštěvníků.

SP se v Novém Městě na Moravě konal dosud pětkrát. Poprvé se zde závodilo před osmi lety, poté v rámci mistrovství světa o rok později a znovu v letech 2015, 2016 a předloni před Vánoci. Rozpočet akce se pohybuje okolo 65 milionů korun.

Kvůli šíření koronaviru v řadě zemí v minulých dnech zrušili několik velkých sportovních akcí. Jde zejména o sportovní klání v Číně, kde bylo například na příští rok odloženo březnové halové mistrovství světa v atletice v Nan-ťingu, zrušena byla pro letošní rok také Velká cena Číny formule 1. V Itálii byly o víkendu odloženy čtyři zápasy fotbalové ligy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy