Zapomeňte na zlomenou pažbu! Moravce hnali fanoušci téměř až na stupně vítězů

Šéf českého biatlonu Jiří Hamza gratuluje Ondřeji Moravcovi ke čtvrtému místu v "masáku", kterým pro biatlonisty vyvrcholily závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
Přitom experti českého týmu dali zlomenou pažbu Moravcovy pušky dohromady až ve tři hodiny ráno.
I když český závodník doběhl nakonec těsně čtvrtý, postaral se tak o dosud nejlepší český výsledek na Vysočině.
Vyhrál opět fenomén sezony Martin Fourcade z Francie.
Druhý skončil Němec Simon Schempp, jenž ztratil na vítěze osm sekund. V boji o bronz byl před Moravcem v závěrečném finiši o tři desetiny sekundy rychlejší Rus Anton Babikov.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Sport Milan Kammermayer, (C) Český biatlon, Petr Slavík, Jiří Šimeček, ČTK, Sport
18. 12. 2016 14:28
Prohlédněte si fotografie ze závodu biatlonistů s hromadným startem v Novém Městě na Moravě, v němž si Ondřej Moravec doběhl pro čtvrté místo.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Na Slovensku pokračují blokády hraničních přechodů, včetně některých s Českem

Na Slovensku druhým dnem pokračovaly obnovené blokády některých silničních hraničních přechodů, kterými chtějí slovenští autodopravci prosadit u vlády výrazné snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. Slovenský závod automobilky PSA musel v noci na několik hodin přerušit výrobu, protože měl kvůli blokádám problémy s dodávkami ze zahraničí. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho na středečním jednání schválil rozšíření úlev na mýtném a připravuje snížení silniční daně.

Zmíněná opatření nejsou podle Pellegriniho plně v souladu s požadavky Unie dopravců Slovenska (UNAS), která za protesty stojí. Premiér také řekl, že kabinet už nemá důvod pokračovat v jednáních s nespokojenými dopravci. Vládní opatření podle něj podpořila větší organizace autodopravců Česmad Slovakia.

Dopravci zablokovali kamionovou dopravu na vybraných přechodech s Českem, Maďarskem i Polskem. Slovenská policie dopoledne upozornila na rozsáhlé kolony na severu země v souvislosti s blokádami přechodů s Českem, a to Svrčinovec-Mosty u Jablunkova a Makov-Bílá-Bumbálka. Odpoledne byla na obou přechodech doprava obnovena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy