Loučení biatlonového hrdiny a triumfy Vítkové s Moravcem. V Jablonci to opět žilo

Podívejte se na fotografie z tradičního ukončení biatlonové sezony v Jablonci nad Nisou.
Jaroslav Soukup a Veronika Zvařičová ve vzájemném objetí. Oba reprezentanti v Jablonci nad Nisou oficiálně ukončili kariéru.
Tradiční exhibiční supersprinty, brané jako mistrovství České republiky, se opět jely v areálu jabloneckých Břízek. Největší hvězdou byla Veronika Vítková.
Dlouho to přitom vypadalo na triumf Jessicy Jislové. Mocný finiš zkušenější kolegyně byl ale rozhodujícím momentem závodu.
Mezi muži se radoval Ondřej Moravec, který vyhrál zajímavý a vyrovnaný souboj s dalším zkušeným Čechem Michalem Šlesingrem.
Foto: Luboš Vrabec
Sport Luboš Vrabec, Sport
24. 3. 2018 17:50
Podívejte se na fotografie z tradičního ukončení biatlonové sezony v Jablonci nad Nisou.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy