Skvělé lyže nestačily. Na střelnici to bylo o štěstí, litovala Davidová po stíhačce

10. 3. 2019 15:27
Biatlonistka Markéta Davidová dojela po šesti trestných kolech ve stíhacím závodu na mistrovství světa ve švédském Östersundu třináctá a oproti sprintu si pohoršila o šest míst. Premiérový titul získala Němka Denise Herrmannová, která startuje na prvním šampionátu.
Markéta Davidová na trati stíhacího závodu na MS v biatlonu 2019 ve švédském Östersundu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Veronika Vítková udělala jen dvě chyby na střelnici a posunula se z 38. místa na šestnácté. Eva Puskarčíková vylepšila 59. místo na 41.

"Vítr se hrozně moc točil a já si na poslední položce navíc vyhodila náboj. Asi na dvě rány jsem dlouho čekala. Strávila jsem na střelnici strašného času, to mě mrzí. Bylo to opravdu o štěstí, kdy tam člověk přijel," řekla Davidová v České televizi.

Ocenila skvěle připravené lyže. "První kolo to ještě nebylo nic moc, ale pak se to rozjelo a myslím, že jsem dneska měla jedny z nejlepších lyží," podotkla.

Bývalá běžkyně na lyžích Herrmannová, bronzová olympijská medailistka ze štafety v Soči 2014, se ke zlatu posunula z šestého místa po sprintu. Výborně zvládla náročné podmínky - vítr a ze začátku závodu i sněžení. Druhé místo ve finiši vybojovala Norka Tiril Eckhoffová a bronz stejně jako ve sprintu brala Němka Laura Dahlmeierová.

Zklamání prožila Švédka Mona Brorssonová, která po třech položkách vedla o půl minuty, ale v závěrečné stojce čtyřikrát minula a dojela sedmá.

Davidová udělala na první položce dvě chyby a klesla na 11. místo, které jí patřilo i po druhé ležce, po které jela jedno trestné kolo. V čele byly přesně mířící Brorssonová a Herrmannová, za nimi jely Dahlmeierová a Eckhoffová.

Švédka zvládla perfektně i první střelbu vstoje a vedla před Herrmannovou o půl minuty. Davidová na první stojce přidala další chybu a jela dvanáctá, lépe střílející Vítková se po třech položkách posunula na sedmnácté místo.

Na poslední střelbě Brorssonová neudržela nervy, čehož využila Herrmannová a dojela si pro zlato. "Je to neuvěřitelné. Jsem na sebe pyšná. Poslední kolo jsem si neskutečně užila. Jsem v euforii," radovala se třicetiletá Němka.

Davidová musela na páté a šesté trestné kolo po poslední stojce, dostala se před ni i Vítková, ale Davidová pak byla rychlejší na trati.

Mužská stíhačka má start v 16:30 a představí se v ní jen Tomáš Krupčík s číslem 30 a Michal Krčmář se čtyřiačtyřicítkou.

před 22 minutami

Zemřel bývalý dlouholetý hokejový rozhodčí Haber

Ve věku 64 let zemřel bývalý dlouholetý hokejový rozhodčí Ivo Haber. Jako hlavní sudí odřídil v české nejvyšší soutěži přes 200 zápasů, kariéru ukončil v roce 2002. O jeho pátečním úmrtí dnes informoval hokejový svaz.

Haber byl členem hokejové rodiny. Jeho otcem je bývalý útočník, trenér a funkcionář Zdeněk Haber, jeho dcera Barbora Snopková Haberová je od května generální manažerkou Sparty Praha.

před 47 minutami

Za Zlín bude hrát slovinský hokejista Jeglič

Poslední tým hokejové extraligy Zlín získal do sestavy zkušeného slovinského útočníka Žigu Jegliče. Jednatřicetiletého hráče zatím Berani angažovali na pětizápasovou zkoušku do reprezentační přestávky.

Jeglič patří k oporám slovinské reprezentace, vedle MS hrál i na olympijských turnajích v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018. Na klubové scéně má za sebou například působení v Södertälje nebo Ässätu Pori, v KHL nastupoval za Slovan Bratislava, Nižnij Novgorod a Nižněkamsk.