Ani v Hochfilzenu to nelepilo. Vítková dotáhla štafetu vysoko, ale medaile zůstávají v nedohlednu

Biatlonisté sice mají za sebou už dva díly Světového poháru, ale ani v rakouském Hochfilzenu ještě Gabriela Koukalová nezasáhla do bojů.
Od pátku do neděle závodili biatlonisté v rakouském Hochfilzenu. Pro tuto sezonu je to jedno z nejbližších míst, kde Češi mohou vidět světový biatlon na vlastní oči, a tak do tyrolského zimního střediska dorazili i čeští milovníci biatlonu.
O největší radost se jim postarala až v úplně posledním závodu ženská štafeta. Finišmenka Veronika Vítková ji do cíle dovedla na šestém místě.
České muže zklamala střelba, dvacítka minutých terčů a pět trestných kol srazily jejich štafetu až na konečnou osmnáctou pozici.
Medaile jsou pro český biatlon v této sezoně zatím nedostižné.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport (C) Český biatlon, Petr Slavík, Sport
11. 12. 2017 9:29
Prohlédněte si fotografie z druhé zastávky biatlonového Světového poháru, kterou hostil rakouský Hochfilzen.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy