Barcelona na kolenou, od Pamplony dostala čtyři góly

před 2 hodinami
Fotbalisté Barcelony v 8. kole španělské ligy poprvé zaváhali. Na hřišti Pamplony prohráli nečekaně 2:4.
Fotbalista Barcelony Pablo Torre nemůže uvěřit tomu, jakou nakládačku dostal jeho celek od Pamplony | Foto: Reuters

V 18. minutě se domácí Zaragoza u postranní čáry zbavil Koundého a přesným centrem našel hlavu Budimira, který otevřel skóre.

O deset minut později převzal Zaragoza průnikovou přihrávku Ibáňeze, uprchl obráncům Barcelony, kličkou oklamal brankáře Peňu a skóroval do odkryté branky.

Favorit snížil v 53. minutě zásluhou branky Víctora, jenž skóroval v La Lize vůbec poprvé. Gólman Pamplony Herrera nejprve chyboval v rozehrávce a krátce na to jej z dálky se štěstím prostřelil Víctor.

Osasuna si vzala dvougólové vedení zpět v 72. minutě. Po Domínguezově faulu na Budimira ve vápně sám chorvatský útočník proměnil nařízenou penaltu. Pět minut před koncem zvýšil na 4:1 střídající Bretones. V 90. minutě zpečetil konečný výsledek Yamal.

"Barca" je první s 21 body, čtyři před druhým Realem Madrid, který má zápas k dobru a v neděli se utká s městským rivalem Atléticem.

Poprvé v ročníku vyhrálo Getafe, které porazilo Alavés 2:0. Do vedení ho poslal ve 42. minutě z přímého kopu Arambarri. Střela uruguayského záložníka se odrazila od hlavy jednoho z hráčů ve zdi do protipohybu brankáře Sivery. Arambarri se prosadil podruhé za poslední čtyři utkání, před tím čekal na přesnou trefu 66 ligových zápasů. První tříbodový zisk domácím pojistil v 57. minutě z penalty Milla.

San Sebastian šel do vedení v 8. minutě zásluhou Kuba a další dvě branky přidal v 80. a 92. minutě Oskarsson, jenž v létě přišel z FC Kodaň a v předkole Konferenční ligy nastoupil do obou zápasů proti Baníku Ostrava. Islandský útočník se po přestupu trefil vůbec poprvé.

Real Sociedad uspěl po šesti soutěžních zápasech. V lize zvítězil pouze ve druhém kole na půdě Espaňolu Barcelona (1:0) a ve středu odstartoval své působení v Evropské lize remízou 1:1 na půdě Nice. V rámci druhé nejprestižnější evropské soutěže klub z Baskicka 7. listopadu přivítá také Viktorii Plzeň.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Pamplona - FC Barcelona 4:2 (18. a 72. z pen. Budimir, 28. Zaragoza, 85. Bretonese - 53. Víctor, 89. Yamal), Getafe - Alavés 2:0 (42. Arambarri, 57. Milla z pen.), Vallecano - Leganés 1:1 (8. Camello - 55. Cruz), San Sebastian - Valencie 3:0 (80. a 90.+2 Oskarsson, 8. Kubo).

1. FC Barcelona 8 7 0 1 25:9 21
2. Real Madrid 7 5 2 0 16:5 17
3. Atlético Madrid 7 4 3 0 11:3 15
4. Mallorca 8 4 2 2 8:6 14
5. Villarreal 7 4 2 1 14:14 14
6. Pamplona 8 4 2 2 12:13 14
7. Bilbao 7 4 1 2 11:7 13
8. Vallecano 8 2 4 2 9:8 10