Výroba míčů a hokejek v Pakistánu. Tady se rodí balóny pro celý svět

Výroba míčů a hokejek v Pakistánu. Tady se rodí balóny pro celý svět
Takhle vzniká míč, do kterého pak převážně nohama kope Lionel Messi a další hvězdy. Ruční práce.
Továrna v Sialkotu se na první pohled neliší od jiných pákistánských firem. Netipovali byste, že tady sídlí hlavní dodavatel sportovního zboží do celého světa.
Ruce šičů v hlavní roli. Dostávají zlomek toho, co si vydělají jejich kolegové v Evropě - a samozřejmě řádově méně než ti, pro které jsou jejich míče určeny.
Balóny připravené k expedici...
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
21. 3. 2011 14:56

V pákistánském městě Sialkot stojí továrna, která je po celá desetiletí hlavním dodavatelem fotbalových míčů, hokejek a míčků pro pozemní hokej pro mezinárodní sportovní akce. Teď zažívá těžké časy. Vývoz klesl na průměrných 290 milionů dolarů (z 343 milionů dolarů za poslední čtyři roky). Pákistán, jehož hlavní výhodou je extrémně levná pracovní síla, ztrácí své pozice na trzích. Snímky, které vidíte, pořídila agentura Reuters během reportáže v únoru letošního roku.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy