Kolem světa za necelých 65 dní. Francouz slavil triumf v extrémním jachtařském závodě

Kolem světa za necelých 65 dní. Francouz slavil triumf v extrémním jachtařském závodě
Vendée Globe je považován za jeden z nejdrsnějších závodů v jachtingu.
Oslavy byly plné barev.
Dalin výrazně překonal dosavadní rekord svého krajana Armela Le Cléac’ha, který v roce 2017 zvládl obeplutí světa za 74 dní, tři hodiny a 35 minut.
Dalin se po celou dobu držel na čele závodu a díky pečlivé strategii i špičkově připravené jachtě dokázal zvítězit. Zobrazit 16 fotografií
Foto: Reuters
Radek Vičík Reuters Radek Vičík, Reuters
Aktualizováno 14. 1. 2025 16:31
Vendée Globe je závod kolem světa pro osamělé jachtaře, kteří si musí poradit se 45 000 kilometrů na moři bez jakékoliv cizí pomoci.
 
IN
Ivo Novakpřibližně před 2 měsíci

Úžasný závod, sleduji ho každý olympijský rok. Bohužel česká suchozemská média mu věnují jen malou pozornost. Jde o jeden z největších sportovních výkonů - a nejen sportovních. Nové materiály, nové konstrukce jachet, týmová práce při meteorologii a strategii plavby, výživa, spánek, samolékařská péče, psychika jachtaře a další pokroky znalostí. Kolegialita jachtařů a jachtařek (!) je příkladná a rivalita stájí i jachtařů nekompromisní. Loučení a vítání lidí co se plaví okolo světa mi vhání slzy do očí - letošní připlutí vítěze za svítání bylo dechberoucí. V textu pod jedním obrázkem máte chybu - vítěz nevedl flotilu od samého začátku, musel pracně "předjíždět" (předplouvat?). Vedl jen velmi dlouho se soupeřem často doslova na dohled. Těším se na další ročník. Ivo Novák

Právě se děje

Další zprávy