Tyson se zbavil milovaného tygra. Utrhl někomu ruku, šokoval slavný boxer

mar mar
9. 11. 2019 14:30
Představ si, jak by to bylo hrozně stylové. Tato věta stála na začátku lásky Mikea Tysona k tygrům. Jeden z nejslavnějších boxerů historie jich vlastnil několik. Nedávno se za dramatických okolností zbavil posledního.
Mike Tyson
Mike Tyson | Foto: Produkce

Slova obchodníka s přepychem, od kterého nakoupil řadu luxusních vozidel, rezonovala v Tysonově hlavě. "Představ si, jak by to bylo hrozně stylové." Obchodník se mu totiž svěřil, že dokáže obstarat pumu, tygra, lva nebo jinou exotickou šelmu.

"Železný Mike" si postupně koupil tři bengálské tygry, se kterými se rád nechal fotit, natáčet nebo se s nimi na vodítku promenádoval. Péče o tygry ale byla pro Tysona extrémně nákladná. V roce 2003, kdy musel vyhlásit osobní bankrot, přiznal, že za tygry platil přes čtyři tisíce dolarů měsíčně (v dnešním kurzu asi 131 000 korun).

Později prodal tygra tatérovi Royi Cooperovi, další mu byli zabaveni ministerstvem zemědělství a nyní se rozloučil i s tygřicí Kenyou, kterou měl šestnáct let. "Měl jsem ji fakt rád, hrál jsem si s ní, spal jsem s ní, měl jsem ji u sebe v pokoji," popsal Tyson, který devětkrát obhájil titul šampiona těžké váhy.

Teď tygřici prodal. "Utrhla někomu ruku," překvapil Tyson a zároveň přiznal, že Kenya měla problémy s okem. Nový majitel za ni zaplatil 70 tisíc dolarů, tedy asi 1,6 milionu korun.

Prvního tygra si Tyson pořídil po návratu z vězení, kde si odpykával trest za znásilnění. Právě když seděl za mřížemi, mu nápad vnukl obchodník s luxusními věcmi. Stačilo egocentrického boxera trochu popíchnout. "Říkal mi: představ si, že se projíždíš městem ve Ferrari nebo Aston Martinu a vedle sebe máš na sedadle tygra. To by bylo úžasné," vzpomíná Tyson, který se proslavil i tím, že v ringu ukousl Evanderu Holyfieldovi při zápase kus ucha.

Jeho reakce byla očekávaná. "Sežeň mi kotě tygra!" přikázal Tyson. "Měl jsem hrozně moc aut a on se zmínil, že kupuje koně. Tak jsem si řekl, proč bych si taky nějaké nekoupil, ale pak přišla řeč na šelmy," rozpomínal se nedávno Tyson v podcastu Joea Rogana.

Teď se snaží na živobytí vydělat díky luxusnímu resortu s plantážemi marihuany, jejíž užívání Tyson horlivě propaguje. Velký milovník zvířat má doma ještě psy a také holuby. Ovšem v době, kdy mu tygry zabavilo ministerstvo zemědělství, vyšlo na povrch, že byli chováni v nepříliš dobrých podmínkách, byli pohublí a apatičtí.

Náklonnost Tysona k tygrům byla i jednou ze zápletek filmu Pařba ve Vegas, kde hrál sám sebe a během divokého večírku mu s tygrem utekla parta slavících kamarádů.

View this post on Instagram

We just have dogs at the office now

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

 

Právě se děje

před 6 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy