reklama
 
 
19:00 • WTA Indian Wells • Osmifinále
0:2
3:6 6:7
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová
Chorvatská tenistka Petra Martičová na French Open 2013
Petra Martičová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z osmifinálového utkání v Indian Wells mezi Markétou Vondroušovou a Petrou Martičovou z Chorvatska. Utkání začne po 19. hodině.

Herní pole tenistek se nám v Indian Wells zúžilo na šestnáct jmen. Češky mají dvojí zastoupení v Markétě Vondroušové a v Karolíně Plíškové. My se nyní zaměříme na zápas první z nich. Osmnáctiletou rodačku ze Sokolova, čeká chorvatská výzva - Petra Martičová.

I když je česká tenistka tři příčky za svou dnešní soupeřkou, tedy momentálně na 54. příčce WTA, dá se říct, že je dnes mírnou favoritkou a vidí to tak i sázkové kanceláře. Obě sice musely po cestě do bitvy o čtvrtfinále vyřadil jednu soupeřku z první desítky, i když pro Vondroušovou to byla Britka Kontaová, která z top10 nedávna těsně vystoupila, ale mladý talent pražského I. ČLTK zatím předvádí na turnaji parádní výkony. Naposledy to výsledkem 2:6, 2:6 odnesla Běloruska Sabalenková.

Markéta Vondroušová na Australian Open 2018 Markéta Vondroušová na Australian Open 2018 | Foto: Reuters

Ale pozor, tenistka ze Splitu rozhodně umí být nebezpečná a Markéta se o tom sama přesvědčila v prvním utkání letošního roku. V Aucklandu s ní prohrála tiebreak první sady a ten prakticky rozhodl o celém duelu, česká tenistka ve druhém setu odpadla a vypadla.

Tenistky už přišly na kurt a půjdou se rozehrát. Pro Vondroušovou bude důležité poprat se s vlastním servisem. Na okruhu je sedmá co do největšího počtu dvojchyb, udělá jich víc jak šest za zápas v průměru. Češka bude právě podáním začínat, prohrála totiž los a Martičová si vybrala return.

A ještě jedna zajímavost, než si obě hráčky procvičí servis. Pro obě tenistky účast v osmifinále znamená, že se podívají do první padesátky světového žebříčku. Tedy Vondroušová je v live rankingu momentálně přesně na hraně, Martičová už 42.

Utkání začíná. Vondroušová podává.

0:15

Hned na úvod ukázka, jak to asi bude vypadat. Markéta se pořádně proběhla, vrátila spoustu míčků, ale Martičová míček uklidila do odkrytého dvorce.

0:30

Po další dlouhé výměně posílá Češka míček do sítě.

0:40

Nervózní začátek od české tenistky. Tři brejkboly pro Martičovou.

0:1 Martičová získává gem.

Chorvatka získává čistou hru a tedy i první brejk. Uvidíme, jestli ho potvrdí.

15:0

Chorvatka začala dobrým servisem.

30:0

Markéta se pokusila o svou největší zbraň, kraťas ale letěl do autu.

40:0

Eso.

0:2 Martičová získává gem.

Vondroušová čeká na první fiftýn, zatím hodně chybuje.

15:0

Konečně. Vondroušová vymetla růžek kurtu.

15:15

Bohužel, jak jsme předesílali, první dvojchyba pro českou tenistku.

30:15

Martičová ale také není neomylná, posílá míček za základní čáru.

40:15

Markéta má dva gemboly.

1:2 Vondroušová získala gem.

To je ono. Důležitý gem pro sebevědomí mladé Češky. Je vidět, že v delších výměnách na chorvatskou soupeřku rozhodně má, jen musí vydržet hlavou.

autor: Miroslav Harnoch | 13. 3. 2018 18:45

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama