reklama
 
 
21:15 • Charleston • Čtvrtfinále
0:2
4:6 0:6
Kristýna Plíšková ve finále turnaje J&T Banka Prague Open 2017
Kristýna Plíšková
Anastasija Sevastová na US Open 2016
Anastasija Sevastovová
 • Česká tenistka si v Charlestonu vede skvěle. Po třech vítězstvích jí čeká osmá nasazená tenistka turnaje.
 • Lotyška jde do zápasu v pozici favoritky. V prvním kole se docela trápila, avšak Bartyovou už v pohodě přehrála.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z tenisového turnaje v Charlestonu. Čtvrtfinále mezi Kristýnou Plíškovou a Anastasijí Sevastovovou je na programu v pátek jako třetí zápas dne, začít by se tedy mělo kolem 20:00.

Kristýna Plíšková letos nemá zrovna ideální formu a až do turnaje v Charlestonu měla zápornou bilanci 4 - 7. Na americkém turnaji však česká tenistka chytila slinu a postupně vyřadila Siniakovou, Kvitovou a naposledy si ve třech setech poradila i s Jelenou Vesninovou. Jako 77. žena žebříčku WTA sice nebude v pozici favoritky, ale zdá se, že v Charlestonu ji taková pozice plně vyhovuje.

Anastasija Sevastovová je šestnáctou tenistkou žebříčku WTA, avšak v Charlestonu je dokonce osmou nasazenou. Cestou do čtvrtfinále se sice poměrně trápila s Dolehideovou, nicméně pak v pohodě ve dvou setech přehrála Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Celková bilance letošního roku je pak v případě Sevastovové 14 výher a 8 porážek.

Co se týče vzájemných zápasů, tenistky spolu odehrály zatím jen jedno střetnutí. Stalo se tak v lednu 2017 na turnaji v Šen-čenu, kde po setech 1:6, 6:3 a 7:6 vyhrála Kristýna Plíšková.

Námi sledovaný zápas bude zahájen několik minut po konci střetnutí mezi Bernardou Peraovou a Madison Keysovou. V souboji dvou Američanek má zatím navrch Keysová, která jasně ovládla první set a ve druhém vede 2:1. Zatím je to však bez brejku.

Českou tenistku od čtvrtfinále dělí možná jen několik minut. Zatím se však pouze rozcvičuje.

Kristýna Plíšková se letos v Charlestonu představila také ve čtyřhře. S Tatjanou Mariovou však uhrála pouze devět gemů a po dvou setech tato dvojice padla proti duu Arruabarrenová - Erraniová.

Bernarda Pera ve druhém setu proti Madison Keysové úspěšně vzdoruje. Začátek zápasu Kristýny Plíškové se posouvá na 20:30.

Antuka u Kristýny Plíškové nikdy nebyla zrovna oblíbeným povrchem, nicméně již loni měla sestra bývalé světové jedničky kladnou bilanci 9:5! Sevastovová loni na antuce skončila s bilancí 15:7.

Pokračuje dramatická koncovka druhého setu zápasu mezi Keysovou a Peraovou. Aktuální stav je 5:5 a podává favorizovaná Madison Keysová.

Bernarda Pera za stavu 5:6 ubránila mečboly a nakonec v tiebreaku vítězí! Zápas Kristýny Plíškové je posunut na 21:00.

Vyrovnaný souboj mezi Bernardou Peraovou a Madison Keysovou pokračuje také ve třetí sadě. Po čtyřech gemech je vyrovnáno a nevypadá to na příliš jasnou záležitost ve prospěch některé z tenistek.

Konečně se Madison Keysové podařilo vyhrát třetí set! Za stavu 5:5 totiž prolomila podání Bernardy Peraové a následně již zápas dotáhla do v vítězného konce. Za několik minut se tak na kurtu objeví dvojice Plíšková - Sevastovová.

Za pár minut začne utkání mezi Kristýnou Plíškovou a Anastasijí Sevastovovou. Je jisté, že podávat bude česká tenistka.

15:0

Plíškové se podání podařilo až na třetí pokus, ale nakonec slaví zisk prvního fiftýnu.

15:15

Sevastovová dobře přitlačila z forhendu. Plíškové se na úder do strany nedokázala srovnat.

30:15

Return české tenistky letěl příliš daleko.

40:15

A jsou tady dva gemboly ve prospěch Plíškové. Tentokrát Sevastovová vůbec nereturnovala.

40:30

První gembol není využit. Forhend po lajně se nevlezl do kurtu.

1:0 Kristýna Plíšková získává gem.

Kristýna Plíšková dopodávala úvodní gem zápasu. Z forhendu se totiž trefila přesně do volné části kurtu.

autor: Lukáš Podleśný | 6. 4. 2018 19:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama