reklama
 
 
16:00 • Montpellier • 1. kolo
2:1
5:7 6:3 6:3
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Matthias Bachinger
Matthias Bachinger

Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního zápasu Tomáše Berdycha na turnaji ve francouzském Montpellier. Českou jedničku čeká v prvním kole Němec Matthias Bachinger.

Tomáš Berdych se po půlroční přestávce vrátil k tenisu a od začátku roku předvádí výborné výkony. Hned na úvod sezóny se předvedl na turnaji v Dauhá, kde dokráčel až do finále. V něm sice podlehl Bautistovi, nicméně směrem k Australian Open byl Berdychův výkon skvělým příslibem.

Na Australian Open měl Tomáš Berdych těžký los, když jej hned na začátek turnaje čekal nevyzpytatelný Kyle Edmund. Jenže s Britem si český tenista poradil ve třech setech, načež stejným poměrem smetl také Robina Haaseho. V 1/16-finále sice Berdych přišel o úvodní sadu, avšak poté už Schwartzmanovi nedal šanci. Bohužel jej posléze čekal skvěle hrající Nadal, jež českému hráči vystavil stopku.

Také Matthias Bachinger se na začátek sezóny předvedl v Dauhá i v Melbourne, nicméně jeho učinkování na těchto turnajích mělo jepičí život. Shodně totiž vypadl v semifinále kvalifikací, načež přesedlal na turnaj nižší úrovně. Na challengeru v Quimper si jednatřicetiletý Němec spravil chuť účastí v semifinále a dnes tak může být hodně namlsaný. V Montpellier totiž zatím neztratil ani set, když zde hrál už dvě kola kvalifikace.

Co se týče vzájemných zápasů, dnešní soupeři se na okruhu ATP potkali zatím jen jednou. Stalo se tak v říjnu 2014 v semifinále turnaje ve Stockholmu, kde Berdych slavil vítězství 7:6 a 6:4. Navíc pak český tenista celý turnaj ovládl.

Námi sledované utkání by mělo začít kolem 15:45. Zdá se, že tomu nebude nic bránit, neboť Filip Krajinovič je v souboji s Nicolasem Mahutem lepší a po vítězství v první sadě má v té druhé jeden brejk k dobru.

Filip Krajinovič právě úspěšně dopodával druhý set zápasu a po setech 7:6 a 6:4 jde do dalšího kola. Kurt je tím pádem volný pro duel českého tenisty Tomáše Berdycha.

Tenisté jsou na kurtu a momentálně se rozehrávají. Je jisté, že podáním dnes utkání zahájí německý hráč Matthias Bachinger.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

15:0

Matthias Bachinger začíná velmi působivě, tedy esem.

30:0

Další skvělý servis od Bachingera. Němec posléze přitlačil forhendem k boční lajně.

40:0

Bachinger má zaděláno na čistou hru. Berdychovi se nepodařil prohoz po čáře.

0:1 Matthias Bachinger získává gem.

Výborný servis na střed a poté přesný forhend od Bachingera. První gem jde na jeho konto.

15:0

Poprvé se hrála trochu delší výměna a Bachinger chybuje. Příliš dlouhý byl jeho bekhend od základní čáry.

15:15

Nyní už je ale Bachinger úspěšný. Nutno však říci, že mu Berdych nevynucenou chybou výrazně pomohl.

30:15

Tomáš Berdych musel jít přes druhý servis, ale hned následným forhendem soupeře donutil k nepřesnosti.

40:15

První eso také na konto Tomáše Berdycha.

40:30

Úvodní dvojchyba českého tenisty.

40:40

Tak pozor. Bachinger předvedl rychlé nohy a parádním lobem do rohu kurtu soupeři nedal šanci. Shoda.

A:40

Opět musel Berdych sáhnout k druhému podání. Bachinger returnoval jen do autu.

autor: Lukáš Podleśný | 5. 2. 2019 15:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama